RU

Ющенко зобов'язав Тимошенко відкрити статистику

12.05.2009, 16:19

Президент України Віктор Ющенко підписав Указ, згідно з яким уряд зобов'язаний відкрити економічну статистику. Про це повідомив під час брифінгу перший заступник глави Секретаріату Президента - представник Президента в Кабінеті Міністрів Олександр Шлапак.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Президента України, О.Шлапак відзначив, що приховуючи реальні причини обмеження доступу до інформації, на звернення глави держави і Секретаріату Президента України відновити надання і оприлюднення інформації про ситуацію в бюджетній сфері члени уряду реагують формальними відписками.

О.Шлапак нагадав, що після того, як з кінця березня інформування глави держави про стан виконання бюджетів було припинене, Секретаріат Президента України звернувся до Міністерства фінансів з листом про відновлення надання відповідної інформації.

Покликаючись на норми Бюджетного кодексу, згідно з якими зведення, складання і надання звітності про виконання державного бюджету здійснюється Державним казначейством України, Мінфін переадресував вказаний лист Держказначейству. Держказначейство, надавши зі значним спізненням оперативну інформацію щодо виконання загального фонду державного бюджету за І квартал 2009 року, повідомило, що надалі відповідна звітність буде надаватися тільки Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті і Міністерству фінансів. При цьому Держказначейство послалося на статті 59-61 Бюджетного кодексу.

О.Шлапак також нагадав, що у квітні Президент України звернувся з листом до Прем'єр-міністра України про вживання невідкладних заходів із поновлення інформування громадськості і глави держави. У відповідь Прем'єр повідомила, що обнародування інформації про виконання державного бюджету згідно з Бюджетним кодексом України має забезпечувати Мінфін, на веб-сторінках якого публікується інформація про розвиток бюджетно-податкового сектору економіки згідно з спеціальним стандартом поширення даних за методологією МВФ. При цьому перший заступник глави Секретаріату пояснив, що Спеціальний стандарт поширення даних, затверджений Виконавчою радою МВФ, є орієнтиром для держав-членів (зокрема, тих, які мають або прагнуть отримати доступ до міжнародних ринків капіталу) у сфері надання економічних і фінансових даних для громадськості. Вказаний стандарт є основою для складання надійної, узгодженої в часі статистики. Разом з тим, стандарт не встановлює обмежень щодо обнародування більш детальної інформації у відповідних сферах. Податково-бюджетна інформація щодо операцій центрального Уряду, згідно з стандартом, має обнародуватися щомісяця протягом місяця, наступного за звітним. При цьому, йдеться про видаткову і дохідну частини бюджету. "Що стосується основних параметрів, то це справа місцевої влади", - зауважив О.Шлапак.

Загалом таку ситуацію він назвав порушенням конституційних норм: статей 102, 106 Конституції України, які визначають статус і повноваження глави держави; статті 46 - право громадян на соціальний захист, статті 48 - право громадян на достатній життєвий рівень.

Перший заступник глави Секретаріату повідомив, що сьогодні, 12 травня, Президент підписав Указ, яким уряд зобов'язаний відкрити згадану економічну інформацію. "Президент доручив уряду в конкретних формах і конкретний термін давати інформацію йому і інформувати громадськість про ситуацію з державними фінансами", - сказав О.Шлапак.

Олександр Шлапак: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини