RU

Ющенко заявляє про необхідність формули розрахунку ціни на газ

24.07.2008, 14:19

Президент України Віктор Ющенко вважає, що питання про перегляд ціни на транзит російського газу територією України може виникнути лише після деполітизації питання про ціну на газ. Про це він заявив на розширеній прес-конференції у четвер.

"Я хотів би наголосити, що питання ціни українського транзиту може виникнути лише за однієї умови – коли у нас є формула ціни на газ. Поки ціна на газ формуватиметься абсолютно політично, розмови про зміну ціни транзиту російського або будь-якого іншого газу українською територією безпідставні", - зауважив В. Ющенко, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Президент зазначив, що транспортне плече поставок середньоазіатського газу до українського кордону і та кількість газу, яка йде транзитом, з погляду транзитних витрат аналогічне плечу понад тисячі кілометрів територією України, якими перекачується 120 млрд. кубометрів російського газу до Європи. З Середньої Азії, за словами В. Ющенка, Україна бере 55 млрд. кубометрів газу та перекачує на відстань близько 2 тисяч кілометрів.

"Тому за умови підвищення тарифів однією стороною відразу виникає нитка взаємопов'язаних відносин підвищення тарифу іншою стороною. Питання може бути врегульоване лише одним чином– переходом до формування ціни на газ за формулою. Я думаю, що це один із принципів української політики", - зазначив В. Ющенко.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини