RU

Ющенко закликав Кабмін і Нацбанк разом протистояти кризі

22.10.2008, 16:16

Президент України Віктор Ющенко вважає, що уряд і Національний банк повинні мати узгоджену позицію щодо подолання економічної кризи. Про це він заявив сьогодні перед входом у слідче управління Генеральної прокуратури України.

"Нам все-таки треба давати відповіді на економічні виклики. Левова частка цих відповідей належить до компетенції уряду. Друга значна частина - до компетенції Національного банку. Для мене зараз дуже важливо, щоб Національний банк і уряд, зокрема Міністерство фінансів, говорили одним голосом", - сказав В. Ющенко, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Президент зазначив, що дуже складно буде знайти компроміси в парламенті щодо прийняття антикризових законів, однак висловив надію, що ці закони буде винесено на розгляд Верховної Ради України вже сьогодні. В. Ющенко не виключив, що ряд політичних сил відмовляться від підтримки антикризових законів. Такими силами Президент вважає передусім БЮТ, якому в Кабміні належать ключові економічні посади. "На мій погляд, ця позиція неправильна. Ми повинні пам'ятати про те, хто відповідає, але передусім ми повинні бути українцями", - наголосив Президент, коментуючи діяльність економічного блоку уряду.

Президент розділяє причини економічної кризи на внутрішні і зовнішні. Під внутрішніми причинами він має на увазі діяльність Кабінету Міністрів України. "Проблеми кризи я поділяю на дві частини. Одна - внутрішня, яка за вісім місяців м'якої популістської політики призвела до того, що ми - я маю на увазі уряд - не втримали контроль над витратами бюджету, привезвела до невиправданого їхнього зростання, що викликало зростання інфляції", - наголосив Президент. В. Ющенко зазначив, що така політика призвела до скорочення кредитування української економіки "за популізм, який був до травня, зараз ми платимо охолоджуванням національної економіки", - наголосив глава держави.

Усе про фінансову кризу>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини