RU

Ющенко вимагає скасувати заборону на експорт зерна та соняшникової олії

24.07.2008, 16:17

Президент України Віктор Ющенко вимагає від уряду скасувати постанову про заборону експорту зерна та соняшникової олії. Про це він заявив сьогодні на розширеній прес-конференції.

Як повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Президент також зауважив необхідність скасування постанов всіх урядів про ввезення до України без сплати ПДВ та митного оформлення м'яса і цукру.

В. Ющенко наголосив, що, за оцінками експертів, у світі сьогодні найнижчі за всю історію запаси зерна, і прогнозів на поліпшення ситуації немає.

Урожай 2008 року, за словами В. Ющенка, не змінить ситуацію. Президент вимагає формування півтори тонни зерна в Аграрному фонді України щорічно .

Нагадаємо, за словами представників Міністерства аграрної політики, впровадження режиму квотирування та ліцензування експорту зерна, насіння соняшника та соняшникової олії з метою припинення зростання цін на цю продукцію спричинило низку негативних наслідків у відповідних галузях.

Як повідомлялося раніше, 13 травня, представники українського АПК звернулися до Президента України В. Ющенка з проханням вплинути на ситуацію, яка склалася на ринках зерна і соняшникової олії. У своєму зверненні представники українського АПК наголосили, що запровадження квотирування експорту зерна та соняшникової олії призвело до мільярдних втрат сільгоспвиробників України, які не можуть реалізувати вирощену продукцію за ринковими цінами, не мають можливості погасити банківські кредити, а також відчувають значну нестачу коштів для проведення весняно-польових робіт.

Нагадаємо також, 21 травня, уряд скасував квотирування експорту зернових. За словами Міністра аграрної політики Юрія Мельника, рішення було прийняте щодо всіх зернових.

Досьє на Віктора Ющенка >>>

Детальніша інформація про інших відомих персон >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини