RU

Ющенко ветував Закон про митний тариф

20.06.2008, 13:21

Ющенко ветував Закон про митний тариф
Президент України Віктор Ющенко повернув для повторного розгляду Верховною Радою України Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України" в зв'язку з грубим порушенням міжнародних домовленостей України, які містяться у його положеннях. Про це йдеться у зверненні до народних депутатів України, текстом якого цитує ЛІГАБізнесІнформ.

"Моя жорстка і категорична оцінка мотивована фактом порушення статей 9 і 18 Конституції України стосовно виконання міжнародних договорів України, спробою відійти від зобов'язань, взятих Україною під час вступу до Всесвітньої організації торгівлі і ратифікованих Верховною Радою України Законом України від 10 квітня 2008 року N250-VI, і небезпекою появи двозначної правової ситуації для задоволення вузьких корпоративних інтересів", - відмічено у зверненні.

За словами В. Ющенка, основна мета Закону має полягати в тому, щоб зробити ставки ввізного мита за окремими видами товарів відповідними до зобов'язань України перед СОТ, які узгоджувалися протягом понад десятирічного переговорного процесу і вже стали частиною національного законодавства України.

Водночас, за словами глави держави, мають місце недалекоглядні дії, які на короткий термін відтягнуть виконання наших міжнародних обов'язків. "Про це, серед іншого, свідчить той факт, що необхідні зміни із деяких товарних позицій (зокрема, м'ясо, алкогольні і безалкогольні напої, кавовий порошок, шоколад, автомобілі), вказані у другому абзаці згаданого Закону, набирають чинності лише з 1 січня 2009 року всупереч державній позиції України", - відмічає Президент.

Таку поведінку глава держави вважає неприйнятною для відповідального учасника міжнародної співпраці і безпрецедентною, як в нашій практиці, так і в діяльності СОТ. "Хочу наголосити, що свою стурбованість у зв'язку із можливим порушенням взятих зобов'язань вже висловив Європейський Союз, Канада, Норвегія, США, Японія і низка інших держав-членів СОТ", - сказав він.

"Подолавши непростий і тривалий шлях до визнання України країною з ринковою економікою і її повноцінної інтеграції у всесвітній економічний простір, ми повинні глибоко усвідомлювати цінність наших досягнень, передусім для національного господарства і його виробника, і не допустити найменших необережних кроків, що зведуть нанівець завойовані позиції. Нанесені збитки можуть призвести до значних економічних втрат України, застосування санкцій і підриву міжнародного авторитету нашої держави", - наголосив В. Ющенко.

У цій ситуації глава держави висловив надію, що народні депутати України належним чином оцінять всі обставини і займуть чітку і однозначну державну позицію. "Прошу підтримати пропозиції Президента України щодо Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України", - сказано у зверненні.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини