RU

Ющенко радий, що Путін пробачив Україні недобір газу

03.09.2009, 11:41

Президент України Віктор Ющенко зрадів обіцянкам Прем'єр-міністра Російської Федерації Володимира Путіна не застосовувати до України штрафні санкції за недобір газу. Про це він заявив, коментуючи ситуацію, що склалася у газовій сфері.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у Головній службі інформаційної політики Секретаріату Президента, зокрема, В.Ющенко наголосив: "Я з приємністю дізнався про обіцянку Прем'єр-міністра Російської Федерації не застосовувати штрафні санкції за недобір газу, як це передбачено... газовими угодами". При цьому глава української держави звернув увагу на такі цифри: за підрахунками експертів, розмір штрафних санкцій внаслідок недобору газу у I півріччі 2009 року становить 41,9 млрд.грн.

Водночас, В.Ющенко вважає, що у газові угоди необхідно внести зміни - "саме життя підтверджує неможливість виконання окремих їхніх положень". "По-друге, домовленості (між Юлією Тимошенко і Володимиром Путіним, - ред.), які мають таку вагу для України, треба зафіксувати на папері, щоб забезпечити себе від застосування цих санкцій у майбутньому", - вважає він.

Нагадаємо, раніше Ю.Тимошенко повідомила, що Україна буде оплачувати тільки спожиті об'єми російського газу. Такої домовленості було досягнуто під час її переговорів з Прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним. "Дуже важливо було, що сьогодні ми разом з Володимиром Володимировичем обговорили об'єми споживання російського газу Україною і позиція Прем'єр-міністра Росії, що скільки Україна споживає газу, стільки вона буде оплачувати, поки такі складні кризові ситуації у світі", - сказала вона.

Цю домовленість підтвердив і В.Путін: "Ми домовилися про те, що сьогоднішні умови світової фінансової кризи, які серйозним чином позначаються на економіці наших країн, повинні бути враховані і у взаємних розрахунках, поставках. Ми розуміємо, що українська економіка споживає стільки енергоресурсів, скільки їй потрібно, і ми будемо виходити з цього", - вказав В.Путін.

Сьогодні Ю.Тимошенко спростувала інформацію про те, що пеня за недобір російського газу буде виплачена за рахунок зниження ціни на транзит.

Віктор Ющенко: біографія і добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини