RU

Ющенко переконаний, що Україна не допустить дефолту

25.03.2009, 11:50

Президент України Віктор Ющенко переконаний, що Україна не допустить ні зовнішнього, ні внутрішнього дефолту. Про це глава Української держави сказав, виступаючи перед учасниками Європейського банківського і фінансового форуму, представниками ділових і фінансових кіл Чеської Республіки.

Як повідомляє УНІАН, Президент наголосив, що Україна має незначний обсяг зобов'язань, які сьогодні здатна виплатити, навіть за рахунок внутрішнього резерву. Водночас, він вважає, що Україна отримає транш МВФ у розмірі $12 млрд., що дозволить зберегти внутрішні резерви на рівні початку року.

В.Ющенко вважає, що одним із чинників фінансової кризи в Україні було саме те, що держава не змогла забезпечити діалог з МВФ, і уряд почав обслуговувати зобов'язання за рахунок власних ресурсів. Це, за його словами, дало негативний сигнал фінансовому ринку. "Уряд вчинив недалекоглядно, відхиливши зауваження МВФ", - сказав Президент.

Водночас він переконаний, що Україна отримає кредит МВФ. "Ми повинні розуміти одне, українська антикризова програма повинна мати один невід'ємний елемент - співпраця з МВФ, з іншими світовими і європейськими банками", - сказав В.Ющенко.

Нагадаємо, Президент України також повідомив, що Місія МВФ відновить роботу в Україні наступного тижня.

Нагадаємо також, МВФ 5 листопада 2008 року схвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту обсягом $16,43 млрд. для зміцнення довіри у фінансовому секторі і допомоги економіці країни, яка постраждала від світової фінансової кризи. У листопаді 2008 року Україна отримала перший транш кредиту у розмірі $4,5 млрд.

Віктор Ющенко: біографія і добірка новин>>>
Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини