RU

Ющенко підрахував борги Тимошенко

11.11.2009, 10:56

Україна в наступному році витратить на повернення зовнішніх боргів 22 млрд.грн. - стільки, скільки витрачає за рік на освіту, медицину і армію разом взяті. Про це Президент України Віктор Ющенко заявив в Херсоні під час зустрічі з виборцями.

Як повідомляє УНІАН, з точки зору глави держави, така ситуація склалася з вини чинного уряду України, який для покриття дефіциту бюджету зробив великі зовнішні запозичення.

"До приходу уряду Тимошенко обсяг зовнішнього боргу складав до 80 млрд.грн. Поточний рік ми завершимо з обсягом зовнішнього боргу понад 200 млрд.грн. А до бюджету 2010 року вже закладено обсяг зовнішнього боргу країни понад 300 млрд.грн. Як віддавати ці борги, нікого в уряді не цікавить", - сказав В.Ющенко.

Він вважає, що така політика уряду спрямована на один результат - дотягнути до кінця першого кварталу 2010 року і будь-якою ціною перемогти в майбутніх президентських виборах.

Також Президент виразив здивування з приводу ситуації з короткочасними позиками уряду під цінні паперу Кабінету міністрів. "Вони (члени Кабміну, - ред.) позичають гроші на півроку майже під 30% річних. Хто і як буде віддавати гроші з такими відсотками і з нинішнім дефіцитом бюджету?" - сказав В.Ющенко.

За його словами, такими діями нинішній Кабмін вимиває вільні гроші з внутрішнього фінансового ринку України, які могли бути залучені бізнесом для фінансування інвестиційних проектів, і загалом наближає країну до дефолту.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини