RU

Ющенко назвав трагедією проект бюджету Тимошенко

23.12.2008, 14:58

За оцінкою Президента України Віктора Ющенка, проект бюджету наступного року, внесений урядом, не є реалістичним. "Запропонований бюджет 2009 року - це трагедія". про це В. Ющенко заявив сьогодні під час наради з представниками місцевої влади.

"Це найбільш безвідповідальний документ, який може бути розроблений урядом. Це політична авантюра, з якою не може жити країна. І це пряма відповідальність уряду. Ніхто не може замінити його бачення і його відповідальність", - сказав В. Ющенко, слова якого цитує прес-служба глави держави.

Президент закликав радикально змінити бюджетну політику, передусім уряд має чесно розрахувати її на основі реалістичних макроекономічних показників. "Не виконати оптимістичний бюджет – це значить не отримати реальний ресурс бюджету. Перевиконати песимістичний бюджет – це значить отримати додатковий ресурс. Це два різні підходи. Політик плануватиме все в рожевих кольорах, але це буде приносити кожний місяць дефіцит фінансування. Професіонал буде планувати бюджет реалістичний", - відзначив В. Ющенко.

У поточній ситуації, на думку Президента, економічні і соціальні виклики можна перемагати чіткою чесною професійною урядовою політикою. "Для парламенту не політичне протистояння повинно сьогодні бути основним курсом. Не те, яку частину парламенту підкупом і брехнею збити у коаліцію і протиставити другій частині. Сьогодні парламенту треба консолідуюча більшість", - сказав Президент.

Глава держави наголосив, що об'єднавчим чинником має стати здоровий глузд. "Якщо ми говоримо про кольори, нас повинен об'єднувати український двоколір. Це головна політика", - сказав Президент.

Нагадаємо, сьогодні у Верховній Раді України зареєстровано проект закону N3000 "Про Державний бюджет України на 2009 рік".

Держбюджет-2009: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини