RU

Ющенко хоче отримати інформацію про план санації "Промінвестбанку"

20.10.2008, 17:21

Президент України Віктор Ющенко просить голову Національного банку Володимира Стельмаха проінформувати членів РНБО щодо планів санації "Промінвестбанку". Про це він заявив на початку засідання РНБО в понеділок.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В. Ющенко нагадав, що на минулому тижні було сформовано адміністрацію управління банком. "Зараз розроблено план санації банку. Хотів би, щоб РНБО було проінформовано про ці кроки, як банківський сектор справляється з цим викликом. Я хотів би, щоб голова Національного банку дав сьогодні змістовну відповідь", - сказав Президент.

Нагадаємо, раніше в. о. голови СБУ Валентин Наливайченко заявляв, що внаслідок рейдерських атак на "Промінвестбанк" за кордон було вивезено 400 млн. грн. ГПУ порушила за матеріалами СБУ дві кримінальні справи.

Раніше голова Ради Нацбанку України Петро Порошенко повідомляв, що декілька тижнів поспіль проводилася "злочинна інформаційна атака" на "Промінвестбанк". Він наголосив, що за тиждень із рахунків у цьому банку намагалися зняти 5 млрд. грн. "Банк міг потрапити в певне складне становище і НБУ готовий до 5 мільярдів гривень надати рефінансування", - наголосив П. Порошенко і додав, що подібні спроби робити атаку на фінансову систему повинні дістати оцінку, в тому числі і правоохоронних органів.

П. Порошенко також зазначив, що основні проблеми банку викликані різким скороченням депозитів, та інших підстав для виникнення кризи в банку немає. "У банку надійний кредитний портфель, у цьому портфелі мінімальна частка споживчого кредитування. У банку немає зовнішнього фінансування, яке могло б створити йому певні ризики. На сьогодні ми вважаємо, що ситуація в "Промінвестбанку" повинна і може бути вирішена, в тому числі і за допомогою рефінансування", - наголосив П. Порошенко.

Правління НБУ призначило тимчасовим адміністратором "Промінвестбанку" Володимира Кротюка і ввело мораторій на задоволення вимог кредиторів строком 6 місяців.

Детальніше про хроніку атак на "Промінвестбанк" >>>

Довідка про "Промінвестбанк">>>

Детальніше про відомих персон >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини