RU

Ющенко чекає падіння ВВП в I кварталі на 20%

25.05.2009, 11:17

Президент України Віктор Ющенко чекає падіння ВВП в першому кварталі 2009 року на рівні 20%. Про це він заявив сьогодні, виступаючи на форумі "Влада і бізнес - партнери".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В.Ющенко відзначив, що у четвертому кварталі 2008 року спад ВВП становив 14%. Водночас, Президент зазначає, що індекс базових галузей економіки в першому кварталі 2009 року впав на 29,9%.

"Чому така велика різниця між тим, як сприймає кризу один економічний світ, і як сприймає національний. Які проблеми, які так боляче б'ють Україну... На мій погляд, велика проблема, яка заважає нам зробити тверезий аналіз того, що відбувається в українській економіці, це неправильний економічний сценарій 2009 року", - сказав В.Ющенко.

Він зауважив, що бюджет 2009 року є популістським. "Могли бути й інші, в тому числі політичні надії - сіяти популізм, сіяти солодкі речі, а потім закрити статистику, сподіваючись, що люди забудуть, що відбувається у нас. Але, як би там не було, модель 2009 року що прогнозується в такому варіанті - безумовно, її ніхто не виконає", - відзначив глава держави. За його словами, це не дає можливості протистояти кризі.

Нагадаємо, раніше Президент України заявляв, що у січні-лютому 2009 року реальний ВВП України впав на 25-30%, порівняно з аналогічним періодом 2008 року.

На сьогодні прогноз Міжнародного валютного фонду передбачає спад ВВП України у 2009 році на рівні 6%. У свою чергу, уряд України чекає уповільнення зростання економіки до 0,4%.

Віктор Ющенко: біографія і добірка новин>>>
Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини