RU

Яценюк доручив готуватися до надзвичайного стану в енергетиці

16.06.2014, 13:09
Яценюк доручив готуватися до надзвичайного стану в енергетиці - Фото
Арсеній Яценюк
Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості, а також Міністерству юстиції підготувати законопроект про надзвичайний стан в енергетиці.

"Я прошу підготувати проект закону про надзвичайний стан в енергетичному секторі", - заявив глава уряду, відкриваючи засідання Кабінету міністрів.

Нагадаємо, глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв на засіданні Кабінету міністрів проінформував, що російський Газпром перекрив поставки газу для України сьогодні з 10:00.

При цьому, за словами голови Нафтогазу, на сьогодні в України є час, щоб вирішити проблеми диверсифікації поставок і реверсу газу з країн ЄС. "Вирішується питання реверсу газу зі Словаччини. З цього питання є спільне бачення ситуації з Єврокомісією", - сказав він.

За словами Коболєва, у ПСГ України зараз перебуває близько 14 млрд кубометрів газу. "Зараз червень і у нас є час, щоб вирішити всі проблеми", - сказав Коболєв.

Також нагадаємо, сьогодні ВАТ Газпром звернулося в Стокгольмський міжнародний арбітраж з позовом до НАК Нафтогаз України. Позов про стягнення заборгованості в розмірі $4,5 млрд поданий у зв'язку "з неналежним виконанням НАК Нафтогаз України своїх зобов'язань за контрактом". У свою чергу, українська компанія подала зустрічний позов до Газпрому, вимагаючи стягнути з російського монополіста $6 млрд.

Як відомо, тристоронні переговори з врегулювання газової суперечки, що проходили напередодні в Києві, закінчилися безрезультатно. Єврокомісія запропонувала тимчасові ціни залежно від піків споживання газу: у літній період - близько $300 за 1 тис. кубометрів, в зимовий період - близько $385. У свою чергу Газпром наполягає на тому, щоб знижка для України була закріплена за допомогою зниження експортного мита на газ. При цьому українську сторону не влаштовує ситуація, коли ціна на природний газ може змінюватися російською стороною в односторонньому порядку. Україна наполягає на зміні контракту.

13 червня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив профільним міністерствам, облдержадміністраціям і керівництву Нафтогазу з 16 червня переходити на план функціонування енергетичної галузі в умовах припинення поставок російського газу. Раніше Яценюк заявляв, що до кінця червня 2014 року Україна матиме понад 13 мільярдів кубометрів газу в сховищах. Згідно із заявою глави уряду, газу не вистачить, щоб пережити зиму, однак він зазначив, що для обігріву українського народу газу вистачить.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини