RU

Японія пережила найсильніший в історії економічний спад

17.08.2020, 16:52
Японія пережила найсильніший в історії економічний спад - Фото
Японія (Jiji press- EPA)

Економіка Японії у другому кварталі 2020 року скоротилася на 7,8% до попередніх трьох місяців. У річному вимірі ВВП Японії впав на 27,2%. Це максимальне падіння з початку відстеження порівнянних даних у 1980 році, повідомляє Reuters.

Розмір реального ВВП скоротився до 485 трлн єн, мінімуму з квітня-червня 2011 року.

Споживчі витрати за звітний період скоротилися на 8,2% у щоквартальному вираженні в порівнянні зі зниженням на 0,8% у першому кварталі. Державні витрати впали на 0,3%.

Експорт скоротився на 18,5% - максимальне падіння з першого кварталу 2009 року. Імпорт знизився на 0,5%, падіння було відзначено третій квартал поспіль.

Японія пережила найсильніший в історії економічний спад у другому кварталі, оскільки торговельні центри спорожніли, а попит на автомобілі та інші експортні товари обвалився через пандемію коронавірусу. Дані посилили аргументи на користь більш сміливих стимулюючих заходів для запобігання більш глибокій рецесії, зазначає агентство.

Хоча економіка виходить зі стану застою після пом'якшення обмежень у кінці травня, багато аналітиків очікують, що будь-яке відновлення в поточному кварталі буде скромним, оскільки зростання кількості випадків коронавірусу стримує споживчі витрати.

Як зазначив Такесі Мінамі з Norinchukin Research Institute, такий сильний спад можна пояснити зниженням споживання й експорту.

Також експерти прогнозують зниження попиту на ділові інвестиції через погіршення прибутку компаній і ризик поширення коронавірусу.

"Є шанс, що економічна активність може зупинитися, якщо провідні країни знову введуть карантинні заходи, або Японія повторно введе надзвичайний стан", - сказав Саісуке Сакай із Mizuho Research institute.

Читайте також: Єврозону накрила рецесія: 5 мільйонів безробітних за квартал і погані прогнози

  • ВВП Євросоюзу в другому кварталі скоротився на 14,4% у річному вираженні, що є рекордом від 1995 року. ВВП Великобританії впав на 20,4%, економіка Німеччини за звітний період скоротилася на 10,1%.
  • За даними Держстату, падіння реального ВВП України в другому кварталі склало 11,4%. Напередодні прем'єр  Денис Шмигаль заявив, що українська економіка в третьому кварталі почала відновлюватися.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини