RU

Японія буде співпрацювати з Україною у подоланні аварій на АЕС

17.04.2012, 11:25
Японія буде співпрацювати з Україною у подоланні аварій на АЕС - Фото
Віктор Балога
Палата представників парламенту Японії прийняла Резолюцію щодо поглиблення дружніх зв'язків між Японією та Україною, включаючи співробітництво в сфері ліквідації аварій на АЕС. Відповідний документ був прийнятий одноголосно японськими депутатами в присутності прем'єр-міністра Йосіхіко Нода і Міністра надзвичайних ситуацій Віктора Балоги, який розпочав сьогодні свій офіційний візит у Токіо.

Як повідомляє прес-служба МНС, в резолюції наголошується, що на тлі розвитку двосторонніх відносин між Японією та Україною, яким цього року виповнилося 20 років, і в зв'язку з торішнім Великим східно-японським землетрусом і аварією на АЕС Фукусіма-1, Японія отримала значну підтримку від уряду України і українського народу. Палата представників парламенту Японії висловлює щиру подяку Україні.

У документі говориться, що жахливий досвід аварій на АЕС, який пережили обидві країни, і загальні знання про реагування під час аварії та ліквідації наслідків після неї повинні служити не тільки інтересам двох країн, але і стати міжнародним надбанням. З цієї точки зору, Палата представників називає епохальною подією підписання між урядами України і Японії Угоди про співробітництво в сфері поліпшення післяаварійного реагування на надзвичайні ситуації на атомних електростанціях, яке буде укладено в середу, 18 квітня.

Як зазначив прем'єр-міністр Японії, прийняття сьогоднішньої резолюції стало надзвичайно важливим кроком у двосторонніх відносинах і співробітництво офіційного Києва і Токіо.

Прийнята резолюція є першим за останні 20 років документом, який японський парламент прийняв щодо пострадянських держав.

Досьє на Віктора Балогу
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини