RU

Янукович запустив будівництво арки на ЧАЕС

26.04.2012, 13:08
Янукович запустив будівництво арки на ЧАЕС - Фото
14e10aef6cbcdf1b2b887f39aedf523d.jpg
Президент України Віктор Янукович взяв участь у церемонії запуску технологічного циклу будівництва арки Чорнобильської АЕС. Про це повідомляє прес-служба голови держави.

"Ми є свідками визначальної події в перетворенні об'єкту Укриття в екологічно безпечну систему - будівництва арки Чорнобильської атомної електростанції", - підкреслив Янукович. Він особливо відзначив, що йдеться про конструкцію, яка за своїми масштабами не має аналогів в світі.

"Успішна реалізація цього проекту буде гарантувати екологічну безпеку всіх прилеглих територій, зробить неможливим потрапляння радіації в атмосферу", - підкреслив Янукович.

Президент додав, що великі надії у зв'язку із цим покладаються на професійну команду, яка працює на будівельному майданчику ЧАЕС. Йдеться як про замовника проекту - Чорнобильської АЕС та західних консультантів Групи управління проектом, так і про виконавців - СП Новарка.

Голова держави подякував усім учасникам за якісне виконання завдань на підготовчому етапі монтажу арки.

Президент особливо відзначив, що світова спільнота не залишила Україну наодинці з бідою. "Ми відчули, що весь світ прийшов нам на допомогу", - підкреслив він.

Свідченням цього Янукович назвав фінансову підтримку країн-донорів Чорнобильських фондів, допомогу провідних фахівців у сфері атомної енергетики, будівництво об'єктів з міжнародних проектів.

Від імені України президент висловив вдячність усім країнам-вкладникам Чорнобильського фонду Укриття за їхнє розуміння і дієву підтримку нашої держави в подоланні наслідків найтяжчої за всю історію людства техногенної катастрофи.

Довідка. Будівництво нового безпечного конфайнмента над четвертим енергоблоком ЧАЕС є однією з найважливіших умов перетворення об'єкта в екологічно безпечну систему. Захисна споруда включатиме комплекс технологічного обладнання для вилучення із зруйнованого четвертого енергоблока ЧАЕС матеріалів, які містять ядерне паливо, їх кондиіонування з подальшим безпечним зберіганням. Як багатофункціональний об'єкт конфайнмент буде мати термін служби 100 років. Вартість будівництва становить близько 990 мільйонів євро.

Нагадаємо, сьогодні, 26 квітня, виповнюється 26 років з дня аварії на Чорнобильській АЕС.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини