RU

Янукович вважає претензії Газпрому на $7 млрд. спірними

06.02.2013, 14:23
Янукович вважає претензії Газпрому на $7 млрд. спірними - Фото
db5e9a497641b266099b58c4aa9009a4.jpg
Україна вважає несправедливими штрафні санкції з боку Газпрому з боку України за недобір газу. Про це сказав президент України Віктор Янукович на спільній з президентом Литви Далею Грібаускайте прес-конференції у Вільнюсі в середу.

"Ми вважаємо, що ці санкції, які записані в тій же угоді ... в 2009 році, не відповідають ринковим відносинам між господарськими суб'єктами і є спірними", - сказав Янукович, якого цитує Інтерфакс-Україна.

"Тому ми дали відповідь Газпрому, що ці санкції, цей рахунок ($7 млрд. - ред.) він несправедливий", - сказав голова держави.

За його словами, Україна домовилася з російською стороною вести переговори з даного питання.

Янукович вважає, що справедлива для України ціна на газ - це ціна газу на спотовому ринку мінус вартість транспортування.

Нагадаємо, раніше були висловлені припущення, що у зв'язку з новою газовою суперечкою між російським Газпромом і українською Нафтогаз України Москва зможе повністю перекрити постачання газу в Україну. Днями стало відомо, що Газпром виставив Нафтогазу рахунок на суму близько $7 млрд. за недобір природного газу в 2012 році.

Вимоги Газпрому будуються на пункті 2.2 договору від 19 вересня 2009 року, в якому сказано, що Нафтогаз щорічно повинен споживати не менше 52 млрд. кубометрів російського газу і може знизити обсяг максимум до 42 млрд. кубометрів. Оскільки Україна в минулому році купила 32,9 млрд. кубометрів російського газу (з них 24,9 млрд. придбав Нафтогаз, а 8 млрд. - Ostchem Holding Дмитра Фирташа), то за інше паливо повинна заплатити за принципом take-or-pay (оплата обов'язкова незалежно від того, чи вибраний законтрактований газ).

У свою чергу українська сторона заявляє, що принцип take-or-pay обмовлявся в пунктах 6.5 і 6.6 газової угоди, але вони були скасовані харківськими угодами.

Нагадаємо також, що Нафтогаз відправив Газпрому офіційну віповідь по штрафу.

Досьє на Віктора Януковича

Детальніше про це в матеріалі Газовий терор. Чому Україні вигідний суд з Газпромом
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини