RU

Янукович визначив відповідальних за вирішення газового питання

20.01.2012, 16:55
Янукович визначив відповідальних за вирішення газового питання - Фото
a24e0b9789931be6c2ca03d56a770e5d.jpg
Президент України Віктор Янукович наголошує на персональній відповідальності високопосадовців, зокрема членів РНБО, за ефективну і консолідовану роботу з вирішення газового питання. Про це він заявив на засіданні РНБО.

"Я хотів би, шановні колеги, попередити і попросити про персональну відповідальність за ефективність наших спільних дій в тій роботі на кожній ділянці, по якій ми визначимо сьогодні наші спільні дії", - сказав Янукович, якого цитує прес-служба глави держави.

Проблема газопостачання і ціни на газ перетворилася на "гальмо соціально-економічного розвитку нашої держави", наголосив президент. "Нам треба дати оптимальну адекватну відповідь на це питання", - сказав він.

Янукович нагадав, що Україна вже третій рік поспіль шукає вихід із ситуації, в яку її загнали газові угоди 2009 року. Проте до цих пір різні запропоновані шляхи вирішення цього питання не дали "остаточної відповіді" на нього.

"На сьогодні надмірні переплати за газ вилучають не тільки кошти на розвиток нашої країни і соціальних програм. Вони залізли до кишень практично кожного громадянина нашої держави", - наголосив Янукович, нагадавши, що зараз без врахування "харківської знижки" Україна платить за газ найбільшу ціну в Європі, а, швидше за все, і в світі.

Нагадаємо, минулого тижня міністр енергетики Юрій Бойко заявив, що Україна в 2012 році удвічі скоротить закупівлю російського газу - до 27 млрд. кубометрів на рік. У свою чергу Газпром це повідомлення зустрів обуренням і нагадав Україні про санкції, передбачені чинним контрактом, а також про обхідні маршрути поставок газу в Європу.

Україна продовжує переговори з Росією про можливе зниження цін на російський газ. За неофіційними даними, російська сторона просить взамін контроль над управлінням українською газотранспортною системою, а також внутрішнім ринком і підземними сховищами газу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини