RU

Янукович вдруге ветував автоцивілку

12.06.2012, 09:27
Янукович вдруге ветував автоцивілку - Фото
Фото: president.gov.ua
Тепер голова держави вимагає вилучити з документа норму про те, що в момент реєстрації та перереєстрації в автовласників повинен бути діючий поліс ОСАГО. Про це пише Коммрсант-Україна в публікації "Задній хід".

Як відзначає видання, до комітету Верховної Ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики надійшли поправки голови держави до законопроекту № 9462 "Про внесення змін до деяких законів щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСАГО)". Цей документ був прийнятий в цілому ще 15 березня, проте 7 квітня президент ветував його, зажадавши вилучити із закону норми, проти яких виступали великі страховики, зокрема про втрату контролю над страховими резервами.

Однак і в документі, прийнятому 17 травня, Янукович знову знайшов недоробки. Він не погодився з тим, що Державна автомобільна інспекція має здійснювати контроль за наявністю договорів ОСАГО не тільки при складанні протоколів про порушення ПДР і оформленні матеріалів ДТП, але й під час проведення реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів. "Це не що інше, як покладання на підрозділи міліції невластивого їм завдання, - йдеться в пропозиціях президента. - Основні завдання міліції визначені ст. 2 закону "Про міліцію", і до них належить забезпечення безпеки дорожнього руху, а не контроль за наявністю договорів ОСАГО". Тому введення вимоги про наявність такого договору "істотно ускладнить порядок реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів".

Норма, проти якої виступив президент, носить технічний характер, відзначають учасники ринку. Заступник голови правління однієї із страхових компаній пояснив, що "до реєстрації автомобіля покупець не є його власником, і у нього не виникає майнового інтересу в страхуванні своєї відповідальності".

Досьє на Віктора Януковича

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини