RU

Янукович віддасть Росії і ЄС по 33% газотранспортного консорціуму

03.02.2012, 18:00
Янукович віддасть Росії і ЄС по 33% газотранспортного консорціуму - Фото
Фото: прес-служба президента України
Україна не вела жодних переговорів про здачу своєї газотранспортної системи в оренду. Про це в інтерв'ю німецькій газеті Sueddeutsche Zeitung заявив президент Віктор Янукович. Разом з тим, він готовий запропонувати Росії та Європі по 33% тристороннього газотранспортного консорціуму.

Як повідомляє офіційний сайт президента, Янукович уточнив, що Україна дорожить статусом транзитної країни - у цьому полягає її "фундаментальний інтерес". "Ми робимо все можливе, щоб і надалі залишатиметься надійним партнером, особливо для країн ЄС", - сказав він.

Разом з тим, глава держави зазначив, що українська ГТС потребує модернізації, витрати на яку експерти оцінюють в суму від 5 до 7 млрд. доларів США, а термін проведення відповідних робіт - від п'яти до семи років.

"У цьому зв'язку ми хочемо повернутися до нашої концепції, яка вже обговорювалася раніше: тристоронній газовий консорціум, в якому будуть враховані інтереси як Росії, так і країн ЄС. Модернізація означатиме також, що будуть суттєво розширені транспортні потужності. Для всіх учасників це було б вигідніше, ніж будівництво нових додаткових систем ", - заявив він.

Президент вважає, що в консорціумі справедливим був би такий розподіл активів, коли Росія і ЄС отримують по 33%, Україна - 34%. "Такий розподіл забезпечив би прозорість цієї системи", - зазначив він.

Янукович в черговий раз нагадав, що для України укладена три роки тому газова угода з Росією вкрай невигідна, а ціна 516 доларів США за 1000 кубометрів - несправедлива. "У довгостроковій перспективі ця ціна загрожує національній безпеці Україні. Вона ставить у несприятливе становище наших товаровиробників на міжнародних ринках", - підсумував він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини