RU

Янукович попросив ЄС бути третім учасником консорціуму з РФ

04.02.2012, 05:20
Янукович попросив ЄС бути третім учасником консорціуму з РФ - Фото
Фото: president.gov.ua
Президент України Віктор Янукович заявив, що питання створення тристороннього газотранспортного консорціуму залишається надзвичайно актуальним.

"Ми цю пропозицію сьогодні актуалізуємо і вважаємо, що вона залишається дуже важливою і своєчасною. /.../ Ми вважали і вважаємо, що в трикутнику партнерів Росія - Україна - Європа дуже багато питань можна вирішити", - сказав він під час дискусії на 48-й Мюнхенській конференції з питань політики безпеки, повідомляє прес-служба глави держави.

Український президент зазначив, що минулий час показав, як нестабільні поставки газу в країни Європи в окремі роки призвели до недовіри між партнерами. "Наша позиція не змінилася. Ми вважаємо, що прозорість роботи цієї системи, її ефективність, технічна надійність залежить від цього альянсу Україну, Росії і Європи", - сказав Янукович.

За його словами, Україна повністю усвідомлює свою відповідальність за транзит газу. Разом з тим він звернув увагу на важливість врахування при розгляді енергетичних питань таких тем, як диверсифікація енергоносіїв та енергоефективність. "Питання енергоефективності, як і диверсифікації, завжди буде актуальним і гострим. Без альтернативних джерел поставок енергоносіїв, і маючи колосальну залежність - таку, яку ми маємо практично всі ці роки ... Розмов тут дуже мало, потрібні конкретні дії", - сказав глава держави.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини