RU

Янукович підписав закон, який обурив чорнобильців

22.06.2012, 17:58
Янукович підписав закон, який обурив чорнобильців - Фото
Фото: ЕРА
Закон "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" встановлює гарантії держави щодо виконання власних рішень та виконавчих документів, визначених законом "Про виконавче провадження".

Верховна Рада 5 червня 259 голосами прийняла зазначений документ. Цим законом встановлено, що держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за якими є: державний орган; державне підприємство, установа, організація; юридична особа, примусова реалізація майна якого забороняється у відповідності до законодавства. Дія закону не поширюється на рішення суду, стягувачем за яким є державний орган, державне підприємство, орган місцевого самоврядування, підприємство, установа, організація, яка належать до комунальної власності.

Раніше повідомлялося, що депутати прийняли законопроект про державні гарантії виконання рішень судів без заключних положень, через які афганці та чорнобильці штурмували парламент у вересні минулого року.

Нагадаємо, раніше чорнобильці вимагали від президента України накласти вето на прийнятий парламентом закон, від Кабінету міністрів - фінансувати пенсії і соціальні гарантії чорнобильцям у повному обсязі, від Верховної Ради - прийняти проект змін до бюджету № 9681-1, в якому поновлюються соціальні гарантії чорнобильцям і іншим категоріям пільговиків, ратифікувати Європейську соціальну хартію в повному обсязі.

Прийнятий у вересні 2011 року в першому читанні цей документ викликав протести деяких пільгових категорій: афганців і чорнобильців. Частина з них змогла добитися через суд виплати їм величезних пенсій та інших компенсацій (на харчування, компенсації за невикористані безкоштовні путівки), непосильних держбюджету (по 2011 році - близько 6 млрд.грн.), а закон, зокрема, встановив право Кабміну регулювати ці виплати, виходячи з розмірів бюджету.

У ході однієї з вересневих акцій афганці та чорнобильці знесли огорожу під Верховною Радою й почали штурм будівлі парламенту.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини