RU

Янукович підписав закон про адвокатуру та адвокатську діяльність

09.08.2012, 12:05
Янукович підписав закон про адвокатуру та адвокатську діяльність - Фото
Віктор Янукович
Президент України підписав Закон "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Про це повідомив сьогодні журналістам на брифінгу радник президента Андрій Портнов.

Відповідно до закону, гарантується незалежність адвокатури від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб. Обов'язок щодо створення належних умов діяльності адвокатури та забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності покладається на державу.

Передбачається також створення системи органів адвокатського самоврядування, визначення їх повноважень. Завданнями адвокатського самоврядування визначено: забезпечення незалежності адвоката, захист від втручання у здійснення адвокатської діяльності, підтримка високого кваліфікаційного рівня адвокатів, створення сприятливих умов для здійснення адвокатської діяльності, забезпечення відкритості інформації про адвокатуру та адвокатську діяльність, забезпечення ведення Єдиного реєстру адвокатів України і т.п .

Відповідно до закону, органи адвокатського самоврядування самостійно вирішують питання формування високопрофесійного адвокатського корпусу, встановлення професійних стандартів та етичних вимог до здійснення адвокатської діяльності, представництва і захисту загальних інтересів адвокатів, співпраці адвокатури з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами, фінансування діяльності органів адвокатського самоврядування.

Законом передбачено і створення Національної асоціації адвокатів України, яка покликана об'єднати всіх адвокатів України (за станом на початок 2012 року за даними Реєстру адвокатів України - близько 32 тисяч) в єдину організацію, яка буде служити гарантією незалежної діяльності адвокатури в Україні.

Документом врегульовано і питання щодо направлення адвокатом адвокатського запиту: визначено коло питань і адресатів, за якими може складатися направлятися адвокатський запит. Введена обов'язковість вимог адвокатського запиту щодо органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, об'єднань громадян. У проекті також встановлено термін надання відповіді на адвокатський запит і адміністративну відповідальність за відмову у наданні інформації на адвокатський запит, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, не відповідає дійсності.

Закон містить положення про створення і функціонування Єдиного реєстру адвокатів України, який ведеться Радою адвокатів України з метою збирання, зберігання, обліку та надання достовірної інформації про чисельність та персональний склад адвокатів України, адвокатів іноземних держав, які отримали право на заняття адвокатською діяльністю в Україні, обрані адвокатами форми здійснення адвокатської діяльності. Внесення відомостей до Реєстру здійснюється радами адвокатів регіонів та Радою адвокатів України.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини