RU

Янукович: Мета аграрної реформи - прозорий обіг земель

22.11.2011, 10:05
Янукович: Мета аграрної реформи - прозорий обіг земель - Фото
82fda048204c42b9ad87f8739bc50636.jpg
Президент України Віктор Янукович наголошує, що мета аграрної реформи - створити прозорий механізм обігу земель на основі єдиної системи державного земельного кадастру. Про це він заявив на урочистому зібранні з нагоди Дня працівників сільського господарства.

"Ми повинні зробити все, щоб земельна реформа захищала насамперед інтереси селян, не допускала їх обезземелення, сприяла реалізації їх прав, припинила схеми тіньової приватизації сільгоспземель", - наголосив Янукович, якого цитує прес-служба президента України.

За його словами, земельна реформа також працюватиме на підвищення інвестиційної привабливості агровиробництва, розвиток іпотечного кредитування, створення дієвих ринків аграрної продукції та системи підтримки сільгоспвиробництва європейського рівня.

"Сьогодні нарешті нам треба набратися політичної мужності і відповідальності і довести її до завершення. Ми повинні вирішити завдання історичного значення - повернути землі справжньому господареві, ефективному власнику, реалізувавши конституційне право селян вільно розпоряджатися своїм правом на землю", - сказав Янукович.

Впровадження цивілізованого ринку земель сільгосппризначення, за словами Януковича, стане вагомим поштовхом до відродження українського села, розвитку АПК та економіки країни в цілому.

Янукович нагадав, що в рамках земельної реформи вже прийнято Закон "Про Державний земельний кадастр". Президент висловив переконання, що створення сучасної системи кадастру стане запорукою гарантування прав власників і землекористувачів, проведення землеустрою, контролю за використанням та охороною земель, встановлення обґрунтованих розмірів плати за землю. Глава держави також нагадав, що зараз на розгляді у Верховній Раді знаходиться інший важливий законопроект - "Про ринок земель", розрахований на підтримку розвитку фермерства, малого та середнього бізнесу на селі.

"Переконаний, що законодавці забезпечать максимально оперативне і прозоре опрацювання цього закону. А уряд забезпечить інформаційний супровід, роз'яснювальну роботу, адже люди повинні розуміти сутність реформи, наскільки корисна вона для них", - наголосив президент.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини