RU

Янукович дозволив Нафтогазу купувати газ без тендерів

27.04.2012, 15:38
Янукович дозволив Нафтогазу купувати газ без тендерів - Фото
4abcb04c3a405a2201c8265f3dd81e80.jpg
Президент України Віктор Янукович підписав Закон № 4648-VI "Про внесення змін до статті 2 Закону "Про здійснення державних закупівель". Про це повідомляє прес-служба голови держави.

Відповідно до закону, НАК Нафтогаз України буде дозволено без тендерів закуповувати природний газ, послуги з його транспортування (у тому числі переміщення, фрахтування, страхування, зливу/наливу, інспекції кількості та якості), розподілу, постачання, зберігання.

НАК також зможе без тендерів закуповувати послуги фінансових інструментів, операцій з деривативами та управління ризиками, фінансових послуг, послуг бірж, аукціонів, систем електронних торгів та інших послуг, які застосовуються в міжнародній торговій і фінансовій практиці при закупівлі та реалізації природного газу.

Раніше секретар Експертної ради з питань розвитку газової промисловості і ринку природного газу Леонід Уніговський зазначав, що прийняття такого закону дозволить держхолдингу оперативно реагувати на ситуацію з ресурсним забезпеченням ринку і закуповувати природний газ на спотових ринках Європи.

За його словами, зазначений законопроект відповідає енергетичному законодавству Енергетичного співтовариства, членом якого є Україна.

У зв'язку з планами і заявами Газпрому про істотне зниження транзиту російського газу до Європи через українську газотранспортну систему України розглядає можливість використання своїх газотранспортних потужностей в реверсному напрямку.

В середині березня голова Нафтогазу Євген Бакулін повідомляв про переговори щодо закупівлі природного газу в Європі в обсязі до 10 млрд куб. м. Про намір вже влітку 2012 року почати закупівлі газу на європейських спотових ринках заявляв також Бойко.

При цьому прем'єр Микола Азаров заявив, що у разі невдалих переговорів з РФ щодо зниження ціни закупівлі газу Україна може купувати російський газ у німецької компанії RWE.

На думку експертів, Україна зможе закуповувати на європейських спотових ринках і імпортувати через Словаччину до 20 млрд куб. м природного газу на рік, починаючи з 2015-2016 рр.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла зазначений закон 14 квітня поточного року.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини