RU

Янукович доручив створити конкуренцію серед тендерних майданчиків

06.07.2012, 10:31
Янукович доручив створити конкуренцію серед тендерних майданчиків - Фото
Фото: president.gov.ua
Президент України Віктор Янукович доручив уряду забезпечити дотримання конкурентних умов відбору операторів електронних майданчиків для проведення державних закупівель за процедурою електронних реверсивних аукціонів.

Як повідомляє прес-служба президента, відповідне доручення голова держави дав з метою подальшого удосконалення механізму здійснення держзакупівель, забезпечення рівних умов доступу до цього ринку всіх учасників, прозорості та ефективності витрачання державних коштів та впровадження в цій сфері європейських стандартів.

За участю Антимонопольного комітету Кабмін також повинен вжити заходів з  розробки, поданням на розгляд Верховної Ради і супроводу в парламенті законопроекту про внесення змін до Закону "Про здійснення державних закупівель". Зміни повинні, зокрема, передбачати: удосконалення правових гарантій для реалізації замовниками держзакупівель права вибору їх процедур; визначення ефективного механізму гарантування збереження коштів, які забезпечують участь фізичних та юридичних осіб в електронних реверсивних аукціонах.

Йдеться також про вдосконалення механізму забезпечення права на оскарження учасниками електронних реверсивних аукціонів процедур державних закупівель.

Згідно з дорученням, уряд також має забезпечувати під час підготовки відповідних законодавчих змін неухильне дотримання принципів конкуренції серед учасників державних закупівель та недопущення їх дискримінації, відкритість і прозорість процедур, а також запобігати корупційні дії і зловживання, не допускати ослаблення контролю за витрачанням державних коштів.

Нагадаємо, вчора президент України підписав закон № 4917-VI "Про внесення змін до закону України" Про здійснення державних закупівель "щодо запровадження процедури електронного реверсивного аукціону". Документом пропонується уточнити систему електронних торгів, впровадити електронну площадку - сукупність технічного обладнання, програмного забезпечення та організаційних заходів, що використовується для проведення державних закупівель за процедурою електронних реверсивних аукціонів. Автор законопроекту, депутат від Партії регіонів Ірина Горіна прогнозувала, що система електронних держзакупівель дозволить в 2012 році заощадити видатки бюджету на 40 млрд.грн.

Електронні реверсивні аукціони - це механізм, при якому держзакупівлі здійснюються за допомогою торгів, що проходять онлайн, на яких держзамовлення отримує учасник, який запропонував виконати його за найменшу ціну.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини