RU

Янукович благословив реформу Нафтогазу

28.04.2012, 16:51
Янукович благословив реформу Нафтогазу - Фото
Фото: utg.ua
Президент України Віктор Янукович підписав Закон № 4658-VI "Про трубопровідний транспорт" щодо реформування нафтогазового комплексу. Про це повідомляє прес-служба голови держави.

Законом передбачено, що реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) держпідприємств та дочірніх підприємств НАК Нафтогаз України здійснюється за рішенням Кабміну на виконання зобов'язань, взятих Україною відповідно до приєднань до європейського Енергетичного співтовариства.

Приватизація держпідприємств і дочірніх підприємств Нафтогазу України, а також підприємств, створених внаслідок їх реорганізації, забороняється. Відчуження основних фондів, акцій та часток у статутному капіталі держпідприємств, які здійснюють діяльність з транспортування магістральними трубопроводами та зберігання газу в підземних сховищах, їх передача на баланс у концесію, оренду, лізинг забороняється, крім випадків, коли результатом таких дій є передача основних фондів, акцій і часток у статутному капіталі таких підприємств виключно держпідприємству або акціонерному товариству, 100% акцій якого перебуває в держвласності Україні.

Як відомо, офіційна мета реформування нафтогазового сектора - зобов'язання взяті Україною перед Енергетичним співтовариством і адаптація вітчизняних законів у сфері енергетики до законодавства Європейського Союзу.

Нагадаємо, 13 квітня, під протести опозиції, законопроект № 9429-1 народного депутата від НУНС Юрія Кармазіна був прийнятий у другому читанні, аналогічна ситуація спостерігалася і 20 березня, коли законопроект пройшов перше читання в парламенті.

Після прийняття закону, народний депутат від БЮТ Сергій Соболєв заявив, що прийняті зміни в закон про трубопровідний транспорт тепер дозволяють приватизацію української газотранспортної системи. "Закон про трубопровідний транспорт чітко визначає процедуру приватизації шляхом розмиття пакетів державних акцій", - наголосив Соболєв. Він зазначив, що в статті 4 закону раніше була зафіксована заборона на приватизацію, реорганізацію, здачу в оренду, концесію майна Нафтогазу Україна. "Новим законом ця стаття знищена. Натомість з'явилася стаття, за якою прямо вказується шлях, як буде проходити приватизація. Це передача цілого ряду активів Нафтогазу України компаніям, до речі, відповідно до поправки народного депутата Воропаєва ... Тепер це питання може бути врегульовано за допомогою так званих акціонерних товариств, які створюються за участю приватного капіталу і через які тепер буде проходити ця приватизація", - сказав Соболєв.

За словами голови Верховної Ради Володимира Литвина, всі розмови про приватизацію української ГТС нічим не обгрунтовані. "Газова труба повинна працювати й давати економічний результат. Необхідно бути прагматиками, оцінити вигоду від її використання", - заявив Литвин напередодні голосування. При цьому він підкреслив, що для цього необхідно "нарешті реалізувати наміри про створення газотранспортного консорціуму", оскільки в цьому зацікавлені всі сторони. "Україна зацікавлена ​​в тому, щоб система працювала? Зацікавлена. Росія зацікавлена ​​в тому, щоб її газ поставлявся до Європи? Зацікавлена. Європа зацікавлена ​​в тому, щоб над нею періодично не нависала загроза замерзання? Ще й як зацікавлена", - сказав спікер.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини