RU

Янукович запропонував скасувати техогляд автомобілів

14.04.2011, 12:50
Янукович запропонував скасувати техогляд автомобілів - Фото
f59ed7ecda79a7b0474d402d9bdcedf3.jpg

Янукович запропонував скасувати техогляд автомобілів
Президент України Віктор Янукович внесе сьогодні у Верховну Раду законопроект, зокрема, передбачає скасування технічного огляду для легкових автомобілів. Про це повідомила сьогодні на брифінгу, представляючи законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з ліквідації надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень", радник Президента України представник у Конституційному Суді Олена Лукаш.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, О.Лукаш зазначила, що головна мета законопроекту - спрощення порядку проведення обов'язкового технічного огляду і контролю технічного стану транспортних засобів; усунення невиправданих витрат власників транспорту на послуги, які не мають стосунку до безпеки дорожнього руху; ліквідація наявних механізмів, пов'язаних із проведенням техогляду.

Також, за її словами, законопроект конкретизує взаємовідносини між інспектором ДАІ та водієм, встановлює мінімальну кількість документів, які повинен мати водій. "Основною і головною новацією цього законопроекту є скасування проходження державного технічного огляду і скасування талонів про проходження такого огляду", - наголосила вона.

О.Лукаш пояснила, що техогляд пропонується замінити на обов'язковий технічний контроль транспортних засобів за спрощеною і прозорою процедурою. За її словами, від проходження такого техконтролю звільняються легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причеп до них, мотоцикли, мопеди, мотоколяски незалежно від терміну експлуатації. Водночас легкові автомобілі, які використовуються у комерційних цілях, повинні пройти контроль кожні два роки; вантажні автомобілі (з вантажопідйомністю 3,5 т), причеп до них і автомобілі таксі - щорічно; автобуси і спеціалізовані транспортні засоби, які перевозять небезпечні вантажі - два рази у рік.

За словами О.Лукаш, провести технічний контроль зможуть всі госпсуб’єкти, в яких є обладнання, що дає змогу перевіряти технічний стан транспортних засобів.

Також О.Лукаш повідомила, що проект передбачає замість талона, що використовується сьогодні про проходження техогляду видавати протокол перевірки технічного стану транспортних засобів, які пройшли обов'язковий технічний контроль. На її думку, такі норми законопроекту звільняють ДАІ від невластивої їй функції і обмежують її повноваження у сфері техконтролю тільки веденням реєстру суб'єктів проведення технічного контролю і формуванням загальнодержавної бази даних про результати обов'язкового контролю транспортних засобів.

Крім того, О.Лукаш наголосила, що законопроект передбачає скасування існуючого сьогодні обов'язку водія, якщо він не є власником транспортного засобу, мати при собі нотаріально завірену довіреність на право управління таким автомобілем, а також скасування вимоги для водіїв при здійсненні транспортних перевезень з обов'язковою наявністю шляхового (маршрутного) листа і документів на вантаж. "Пропонується застосувати сучасний світовий підхід до вирішення цього питання. Для управління автомобілем водію досить буде мати при собі водійські права, реєстраційний документ на автомобіль і страховий поліс", - наголосила Лукаш.

Крім того, вона повідомила, що законопроектом буде встановлено детальний вичерпний перелік підстав для зупинки співробітниками ДАІ транспортних засобів. До того ж передбачається зобов'язати співробітників ДАІ обов'язково повідомляти водієві про причину зупинки транспортного засобу і суть скоєного правопорушення.

Дерегуляція: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини