RU

Янукович ветував зміни до закону про держзакупівлі

17.06.2011, 17:15
Янукович ветував зміни до закону про держзакупівлі - Фото
b315f77b9acef7922e6d980b26858739.jpg

Янукович ветував зміни до закону про держзакупівлі

Президент України Віктор Янукович застосував право вето до Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель" (N7532).

"Істотне розширення переліку випадків, на які не буде поширюватися дія закону і процедур закупівель, може призвести до обмеження конкуренції у відповідних сферах, підвищення корупційних ризиків під час здійснення відповідних закупівель, а також до неефективних витрат бюджетних коштів і додаткових бюджетних витрат", - сказано у пропозиціях глави держави до зазначеного закону, які надійшли до парламенту.

На думку президента, зміни, що пропонуються не відповідають конституційним основам забезпечення державою захисту конкуренції у підприємницькій діяльності (стаття 42 Конституції України) і не можуть бути підтримані.

Зокрема глава держави вважає доцільним не виводити з-під сфери дії Закону "Про здійснення державних закупівель" випадки, коли предметом державних закупівель є: товари і послуги, які закуповуються органами і установами виконання покарань, слідчими ізоляторами (виробничими майстернями і підсобними господарствами таких установ та ізоляторів); товари і послуги, які безпосередньо закуповуються для проведення виїзних гастрольных заходів творчих колективів і виконавців, а також культурно-художніх і туристичних заходів і фестивалів; корма для циркових тварин; товари і послуги для створення нових вистав (концертів), виготовлення (створення) початкового відео матеріалів, аудіовізуальних творів; товари і послуги, призначені безпосередньо для забезпечення проведення будь-яких заходів та офіційних прийомів за участю президента України, голови Верховної Ради і членів Кабінету міністрів; послуги з авіаперевезення усіх державних офіційних делегацій.

"Крім того, беручи до уваги, що закон значно розширює можливості застосування процедури закупівлі в одного учасника, вважаю доцільним поставити питання вилучення з переліку предметів закупівлі, повністю виведених зі сфери дії закону України "Про здійснення державних закупівель", постачання електричної енергії; теплову енергію, її транспортування; послуги з централізованого опалювання, водопостачання і водовідводу", - сказано у тексті пропозицій президента у ветованому законі.

Щодо норми про обов'язкове страхування переможцем конкурсу товарів або послуг, коли сума рівна або перевищує 10 млн. грн., президент зазначив, що така норма на практиці може по-різному трактуватися і призвести до порушення прав переможців процедур закупівель. "Необхідно врахувати, що впровадження механізму страхування відповідальності переможця процедури закупівлі істотно обтяжить учасників процедур закупівель і викличе додаткове платіжне навантаження на переможців конкурсних торгів", - пояснює глава держави.

Нагадаємо, раніше перший віце-прем'єр-міністр України - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв повідомив, що Україна планує доопрацювати закон про держзакупівлі, прийнятий 17 травня, з експертами Всесвітнього банку.

17 травня Верховна Рада прийняла законопроект N7532 про внесення змін до законодавства про державні закупівлі, виконавши вимогу Єврокомісії та Всесвітнього банку. Раніше Євросоюз заморозив фінансову допомогу Україні, пообіцявши відновити її лише після підписання цього закону. Водночас незалежні експерти заявляли, що прийняття законопроекту N7532 погіршить ситуацію у сфері держзакупівель, зробивши її ще більше корупційною.

Держзакупівлі в Україні: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини