RU

Янукович списав мільярдні борги з тепломереж

02.06.2011, 11:55
Янукович списав мільярдні борги з тепломереж - Фото
e6c6ae24567f30b5b1a509e31f8c1635.jpg

Янукович списав мільярдні борги з тепломереж
Президент України Віктор Янукович підписав закон, який передбачає комплексне списання заборгованості місцевих бюджетів перед підприємствами, які постачають теплову енергію населенню, між підприємствами паливно-енергетичного комплексу за природний газ і електроенергію, яка утворилася у період з 1997-го по 2010 рік, враховуючи пеню і штрафи. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили у прес-службі глави держави.

Згідно з Законом "Про деякі питання заборгованості за спожитий природний газ і електричну енергію", заборгованість з пенею і штрафами підприємств теплоенергетики за природний газ перед ДП "Газ України" за період, що списується, становить 4,916 млрд. грн., борг з пенею і штрафами обл- і міськгазів перед "Газ України" – 7,402 млрд. грн.

За даними авторів закону, у цей період заборгованість обленерго перед ДП Енергоринок становить мільярд 8,2 млн. грн.; заборгованість Енергоринку перед НЕК Укренерго - 861,4 млн. грн., "Енергоринку" перед фондом вітроенергетики - 310,5 млн. грн.

Крім того, глава держави підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо питань оподаткування природного газу і електричної енергії", який необхідні до закону про взаємозалік боргів.

Згідно з нормативним актом, списанню підлягають податкові борги, накопичені НАК Нафтогаз України (за винятком боргу з ПДВ, який виник при митному оформленні імпортного газу), Укртрансгазом, Укргазвидобуванням, Чорноморнафтогазом і обл-, міськгазами на 1 січня 2011 року. Крім того, списанню підлягають податкові зобов'язання, що виникають у зв'язку із застосуванням механізму списання боргів за газ електроенергію між підприємствами ТЕК.

За підрахунками ініціаторів законодавчої ініціативи, обсяг боргів підприємств ТЕК перед бюджетом перевищує 24 млрд. грн.

Нагадаємо, відповідні закони були прийняті Верховною Радою 12 травня цього року.

Паливно-енергетичний комплекс: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини