RU

Янукович: Росія обіцяла переглянути газовий контракт ще в 2010 році в Харкові

06.09.2011, 09:22
Янукович: Росія обіцяла переглянути газовий контракт ще в 2010 році в Харкові - Фото
ea1a7ce2d682769e7fc94d6e7249d0da.jpg

Янукович: Росія обіцяла переглянути газовий контракт ще в 2010 році в Харкові
Президент України Віктор Янукович заявляє, що домовленість між Україною і Росією про перегляд газових контрактів було досягнуто в 2010 році при підписанні харківських угод. Про це глава держави сказав в інтерв'ю КоммерсантЪ Украина.

Янукович зазначив, що харківські угоди вигідні для України. "Ми свідомо пішли на їх укладення. Але я можу повідомити, що в Харкові ми домовлялися не зупинятися на тих угодах. Ми тоді домовилися повністю переглянути контракти і перейти на нові взаємовідносини в газовій сфері. Але потім пішли півтора роки обіцянок - "так-так-так, ми подивимося, обов'язково переглянемо", і у підсумку по сьогоднішній день все залишилося на рівні "так-так-так", - сказав президент.

Глава держави наголосив, що ціна для України некоректна, що "умови виписані неначе для ворога". "Ці контракти дискредитують стратегічний рівень наших взаємовідносин. А у нас, слава Богу, з багатьох питань відносини просунулися уперед, товарообіг продовжує зростати - ми в цьому році вийдемо десь на $50 млрд. У нас сьогодні нормальне стратегічне партнерство", - зазначив Янукович.

Відповідаючи на питання, якою повинна бути ціна газу для України, президент сказав: "Якщо подивитися на реальні ціни, наприклад в Німеччині, то ми платимо приблизно на $200 більше. І ми б хотіли розуміти, за що нас карають. А транзитний тариф в Німеччині вдвічі вище, ніж в Україні. Чому? Для нас ця переплата - а ми вважаємо, що переплачуємо, - складає $5-6 млрд. щорічно. А за 10 років контракту - $60 млрд. Якщо дивитися в контексті щорічного бюджету країни - це приблизно 20%. Тобто з кожної бюджетної гривні 20 коп. йде в сплату за газ. І це в той час, коли в країні проводяться непрості реформи. Ці гроші могли б піти на соціальні виплати населенню: лікарям, вчителям, яким зараз і так несолодко".

Зі слів президента, на сьогодні мова йде виключно про повернення до справедливої ціни - це ціна для Німеччини мінус $70 транзитного тарифу від кордону Росії до Німеччини. "До речі, E.ON Ruhrgas подав в суд на Газпром, вимагаючи перегляду контрактної ціни. Ми ж говоримо про те, щоб брати за основу сьогоднішню німецьку ціну", - наголосив Янукович.

Україно-російські відносини: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини