RU

Янукович пропонує пустити Південний потік через Україну

16.09.2011, 11:11
Янукович пропонує пустити Південний потік через Україну - Фото
1cc4ce90a624532efcb6db476810bb3f.jpg

Янукович пропонує пустити Південний потік через Україну

Президент України Віктор Янукович запропонував реалізувати проект Південний потік по сухопутній території України. Про це він сказав на 8-й Ялтинській щорічній зустрічі "Україна і світ: спільні виклики, спільне майбутнє".

"Південний потік має піти по півдню України по суші: цей проект набагато дешевший, ніж сьогодні Південний потік, який розглядається, вартістю 25 млрд. євро. Наш буде в п'ять разів дешевше", - сказав Янукович, якого цитує Інтерфакс-Україна.

Нагадаємо, раніше Єврокомісар Гюнтер Еттінгер прямо назвав проект Південний потік таким, що суперечить інтересам Євросоюзу, і погрозив Газпрому проблемами з контрактами, якщо Південний потік перешкодить конкуруючому європейському газопроводу Nabucco.

Південний потік - система газопроводів, яка повинна з'єднати Росію з країнами Південної і Центральної Європи. Магістральний газопровід пройде по дну Чорного моря з міста Новоросійськ (Росія) до міста Варна (Болгарія). Передбачається, що далі "Південний потік" буде розгалужуватися: одна магістраль пройде через Грецію на південь Італії, друга – через Сербію і Угорщину в Австрію. Загальна протяжність чорноморської ділянки – близько 900 км, максимальна глибина – більше 2000 м, проектна потужність – 63 млрд. кубометрів газу на рік. Орієнтовний початок поставок – 2015 рік.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: всі новини>>>
Енергетична безпека: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини