RU

Янукович перегляне газові контракти з Росією після виборів?

17.09.2009, 16:54

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович закликав опозиційного Міністра палива і енергетики Юрія Бойка готуватися до газових переговорів з Росією після президентських виборів. Про це він заявив, відкриваючи засідання опозиційного уряду.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, ділячись враженнями від відвідування підприємства "Черкаси Азот", В.Янукович вказав, що середньоєвропейська ціна імпортного газу на сьогодні нижча за українську. Зокрема, для Румунії вона становить $130 за тисячу кубометрів, у той час як для України - понад $200. "Якщо подивитися на інші європейські країни, сьогодні конкуренти "Азоту" виробляють хімічну продукцію, у собівартості якої газ набагато дешевший, ніж на "Азоті", і загалом у промисловості нашої країни. Що треба зробити? Я звертаюся до Бойка Юрія Анатолійовича, щоб ми сіли відразу після виборів за стіл переговорів з Росією і, як то кажуть, подивилися один одному у вічі уважно і домовилися про те, що ми не хочемо ніяких преференцій, ми хочемо, щоб до нас було ставлення таке ж, як і до інших країн, які сьогодні живуть в реальній ринковій економіці", - сказав він.

Нагадаємо, 19 січня 2009 року НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" підписали договори про поставки і транзит газу на 2009 - 2019 роки. Зокрема, Україна отримала знижку у 20% від середньоєвропейської ціни на газ, яка у першому кварталі 2009 року становила $450 за тис. кубометрів.

У свою чергу, українська сторона зберігає ставку транзиту у 2009 році на рівні 2008 року - $1,7 за тис. кубометрів на 100 кілометрів. Ціна змінюється за формулою щоквартально. Обсяг поставки газу в Україну в 2009 році зафіксований на рівні 40 млрд. кубометрів.

Віктор Янукович: біографія і добірка новин>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини