RU

Янукович підписав закон про ПДВ для IT-галузі

10.06.2011, 16:55
Янукович підписав закон про ПДВ для IT-галузі - Фото
c07da630e724977be6a5795c0d3cf5bc.jpg

Янукович підписав закон про ПДВ для IT-галузі

У п'ятницю, 10 червня президент України Віктор Янукович підписав зміни до Податкового кодексу, якими повертається ПДВ для розробників ПО та інших послуг з інформатизації. Про це повідомляє офіційний сайт глави держави.

Відповідні зміни вносяться Законом "Про внесення змін до Податкового кодексу України і про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур" N3387–VI (законопроект N8321). Закон набуде чинності першого числа місяця, наступного за місяцем публікації в офіційній пресі. Отже, швидше документ набуде чинності з 1 липня 2011 року.

Нагадаємо, у прийнятому 19 травня законі скасовується норма Податкового кодексу, якою скасовується ПДВ для послуг з розроблення, постачання, тестування ПО, оброблення даних і наданню консультацій з питань інформатизації тощо.

Законопроектом N8321 пропонується виключити з кодексу підпункт 196.1.14 пункту 196.1 ст. 196. У цьому пункті визначаються операції, які не є об'єктом оподаткування. Серед послуг, зазначених у цьому підпункті, були консультаційні, інжинірингові, інженерні, юридичні (зокрема адвокатські), бухгалтерські, аудиторські, актуарні тощо. Прибираючи цей підпункт, автори проекту по суті повернули ПДВ у ці види діяльності.

Раніше, 2 червня цього року, прем'єр-міністр України Микола Азаров зустрівся з представниками українських компаній - лідерів ІТ-галузі. У зустрічі також взяв участь Володимир Семиноженко, глава Держагентства з питань науки, інновацій та інформатизації України і представники Міністерства фінансів України.

За підсумками зустрічі прем'єр-міністр зазначив, що готовий переглянути питання скасування ПДВ для ІТ-галузі, якщо представники ринку нададуть обґрунтовані висновки про те, що повернення ПДВ загальмує розвиток індустрії та негативно позначиться на надходженнях до бюджету.

З цією метою було створено робочу групу, до складу якої увійшли представники Держінформнауки, Податкової адміністрації, Мінфіну, галузевих асоціацій. Група займається підготовкою обґрунтованих висновків про доцільність скасування ПДВ для IT-галузі і бюджету.

Зв'язок, IT: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини