RU

Янукович озвучив формулу співпраці із Митним союзом

07.04.2011, 12:10
Янукович озвучив формулу співпраці із Митним союзом - Фото
7e01b0495ba67dcd0eb7311fbb52d27c.jpg

Янукович озвучив формулу співпраці із Митним союзом

Президент України Віктор Янукович вважає, що співпраця із Митним союзом Росії, Білорусі і Казахстану Україні потрібно будувати за формулою 3+1. Про це він заявив сьогодні, виступаючи з щорічним посланням до Верховної Ради України про внутрішнє і зовнішнє становище України.

"Наша принципова позиція полягає у тому, що двосторонні відносини (із Росією, - ред.) повинні будуватися на взаємній повазі національних інтересів. Саме на цій основі ми сьогодні розглядаємо питання співпраці України з Митним союзом. Вважаю, що подальший розвиток відносин із Митним союзом буде спиратися на нову договірну базу щодо угод про вільну торгівлю і можливу пакетну угоду за формулою 3+1. Це дасть змогу нам забезпечити реальний курс на зближення європейського та євроазіатського економічного простору", - сказав В.Янукович, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Нагадаємо, раніше замміністра економіки Валерій Мунтіян в інтерв'ю "Коммерсант' Україна" заявив, що Україна повинна приєднатися до протоколу про створення Митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном вже у липні, а рішення про інтеграцію у Митний союз треба приймати у першій половині 2011 року. Водночас, за його словами, Україна не збирається відмовлятися від євроінтеграції - наступним етапом буде підписання договору про зону вільної торгівлі між Митним союзом і ЄС.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін вважає, що приєднання України до Митного союзу або Єдиного економічного простору підніме ряд галузей країни на більш конкурентоздатний рівень.

Договір про Митний кодекс Митного союзу було підписано у Мінську 27 листопада 2009 року. Підписання договору було зумовлено необхідністю формування правової бази Митного союзу в межах ЄврАзЄС з урахуванням поглиблення інтеграції між РФ, Білоруссю і Казахстаном. Формально Митний союз Росії, Білорусі і Казахстану почав діяти з 1 січня минулого року.

Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини