RU

Янукович їде в Москву вирішувати газові проблеми, - ЗМІ

16.09.2011, 09:49
Янукович їде в Москву вирішувати газові проблеми, - ЗМІ - Фото
48b126e1cf6ed7137c2ad47677651a15.jpg

Янукович їде в Москву вирішувати газові проблеми, - ЗМІ
На наступному тижні Москву відвідає президент України Віктор Янукович. Візит раніше не планувався і зараз готується сторонами в режимі цейтноту і секретності, пише КоммерсантЪ Украина, посилаючись на джерела.

Видання зазначає, що в повістці майбутньої зустрічі Януковича з російським колегою Дмитром Медведєвим найбільш гострі питання двосторонніх відносин - ціна на газ та інтеграція України в Митний союз. Джерела не виключають, що з першого питання Росія може піти на певні поступки. Принаймні, зустріч повинна продемонструвати, наскільки Москва та Київ готові до примирення.

Вчора в Кремлі виданню підтвердили, що Янукович дійсно прибуде в Москву 24 вересня.

Зустріч президентів готується Москвою і Києвом в авральному порядку і з дотриманням суворої конфіденційності. Принаймні про неї, схоже, нічого не знають навіть в посольстві України в РФ. Там на запит повідомили, що інформації про найближчі контакти керівників двох країн не мають.

Майбутній самміт є позаплановим, пише газета. Спочатку в графіку Медведєва і Януковича їх найближчий контакт був запланований на жовтень, коли відбудеться засідання міждержавної російсько-української комісії на вищому рівні. Зараз же вирішено провести зустріч, не чекаючи наступного місяця.

"Якщо є проблеми, треба зустрічатися та їх обговорювати. Треба знаходити рішення з ключових проблем. З Януковичем ми будемо говорити передусім про газ", - окреслив повістку майбутньої зустрічі високопоставлений російський дипломат. Зі слів співрозмовника видання, українцям можна навіть зробити поступку - "відсотків на 30%". Правда, чи означає це, що Москва розглядає можливість надання Києву саме такої знижки від нинішньої ціни на російський газ (зараз Україна купує його по ціні в $355 за 1 тис. куб. м), він не уточнив.

Крім газової теми, президенти РФ і України, за даними видання, обговорять і питання інтеграції, а саме перспективи членства Києва в Митному союзі. Настрій Москви на майбутні переговори співрозмовник охарактеризував як позитивний: "Нам не треба робити різких рухів у бік України - не лякати її і не стращати, - пояснив він. - Хоча часом це не виходить. Ми стежимо за заявами українського керівництва про пріоритет для них євроінтеграції. Нас не дратують плани Києва підписати угоду про зону вільної торгівлі з ЄС, але не хотілося б, щоб це було в збиток інтеграції з Росією".

Проте, будь-які форми інтеграції Києва в Митний союз, крім повного приєднання, співрозмовник відкинув. "Формула "3+1" для нас неприйнятна", - відрізав він.

Україно-російські відносини: всі новини>>>
Енергетична безпека: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини