RU

Якщо Україна поверне борги, Росія буде платити за свій флот $98 млн. у рік

26.09.2008, 16:00

Якщо Україна достроково погасить свій борг перед Російською Федерацією, то розмір орендної плати за перебування Чорноморського флоту Росії на її території залишиться незмінним - $98 млн. у рік, - тільки буде виплачуватися готівкою. Про це в інтерв’ю журналістам заявив глава російської делегації, Посол з особливих доручень МЗС Росії Володимир Дорохін.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В. Дорохін уточнив, що питання про орендну плату за перебування ЧФ РФ в Україні обговорювалося під час учорашніх консультацій із проблематики Чорноморського флоту. У цьому питанні є дві складові. З одного боку - погашення заборгованості України перед Росією однією сумою, і це питання Міністерства фінансів, а також ряду угод, які були укладені раніше. "Росія хотіла погасити Паризькому клубу свої борги, тому що у нас з'явилися гроші від нафтових прибутків. Ми два роки вели з ними переговори, і потім вони погодилися на це за умови, що ми виплатили бонус", - зазначив Посол. Інша сторона питання, за його словами, полягає в тому, що "навіть якщо це станеться, то в нашому розумінні питання про розмір орендної плати залишається незайманим, тому що в базових угодах записано, що якщо борги закінчуються, то суму $98 млн. Росія буде виплачувати готівкою".

В. Дорохін наголосив, що для того щоб змінити розмір орендної плати, необхідна буде згода Росії. "Погодиться на це Росія чи ні... Я – чиновник дипломатичного відомства - чесно кажучи, мені це важко уявити", - сказав він.

Нагадаємо, раніше Президент Віктор Ющенко попросив Прем'єр-міністра Юлію Тимошенко "затягнути пояси" і заплатити Росії за газ, куплений у 90-х роках.

Йдеться про 5,8 млрд. грн. заборгованості України перед Російською Федерацією, яка зараз гаситься за рахунок оплати оренди перебування Чорноморського флоту РФ в Україні. Поки в проекті Державного бюджету України на 2009 рік коштів для цих цілей не передбачено, - стверджує Секретаріат Президента.

Перебування Чорноморського флоту Росії в Криму >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини