RU

Якщо завтра локдаун: скільки втратить економіка України – KSE

25.11.2020, 20:06
Якщо завтра локдаун: скільки втратить економіка України – KSE - Фото
Протест підприємців проти карантину вихідного дня (Фото: Сергій Долженко/ЕРА)

Якщо зараз ввести карантин зразка весни 2020 року, то протягом одного місяця економіка України втратить 0,3 п.п. ВВП або близько $440 млн. Такі результати моделювання презентувала Київська школа економіки (KSE).

Загалом при повторенні формату обмежень близького до весняного карантину, потреби у фінансовій допомозі бізнесу і населенню складуть приблизно 23 млрд грн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

За оцінками Центру макроекономічного моделювання KSE, продовження "карантину вихідного дня" до кінця року призведе до втрати 0,14 п.п. ВВП.

"У разі продовження карантину "вихідного дня" захворюваність зростає, при цьому Україна програє і на епідеміологічному, і на економічному фронті, так як частина підприємств змушена не працювати у суботу і неділю. Якщо введуть повний карантин до кінця року, то він буде менш болісний, ніж навесні, і буде мати незначний вплив на економіку", – вважає керівник Центру макроекономічного моделювання KSE Юрій Шоломицький.

Витрати держави, що також включали підтримку пенсіонерів, під час весняного карантину склали 33,4 млрд грн. У разі посилення карантинних заходів, підтримка бізнесу і людей потребують додаткового фінансування.

Як зазначають економісти, пакет підтримки в разі посилення карантину може дублювати весняний пакет підтримки:

– скасування на місяць ЄСВ для фізосіб-підприємців (ФОП), виплати ФОП з дітьми;
– субсидія на послуги ЖКГ в грудні-січні (борг перекладається на уряд)
– скасування податку на майно на місяць;
– розширення програми 5-7-9 як підтримки власне бізнесу.

У KSE вважають, що отримати кошти на підтримку економіки можна кількома способами: зовнішні запозичення; перенаправлення коштів, виділених на капітальні видатки бюджету – призупинення будівництва інфраструктури (зокрема доріг) використання ще не витрачених коштів Фонду боротьби з COVID-19.

  • Про те, як карантин вихідного дня вплинув на економіку і поведінку українців, читайте тут.
  • 23 листопада прем'єр  Денис Шмигаль повідомив, що минулого тижня за дорученням президента уряд розробив план дій підтримки бізнесу та окремих галузей.
  • 24 листопада президент  Володимир Зеленський  пообіцяв, що найближчим часом до парламенту буде подано законопроєкти, що передбачають підтримку населення і бізнесу, які постраждали від посилення карантину.
  • 25 листопада прем'єр-міністр заявив, що уряд не планує вводити жорсткий карантин. Водночас, за його словами, влада готується до всіх можливих сценаріїв, серед іншого і до можливого введення карантину зимових свят.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини