RU

Якою буде енергетика України в 2050-му. Представлено концепцію

21.01.2020, 13:55
Якою буде енергетика України в 2050-му. Представлено концепцію - Фото
Фото: Unsplash

Частка відновлюваної енергетики в енергосистемі України - 70%, відмова від вугільної генерації, діджиталізація енергомережі. Такі плани до 2050 року озвучив міністр енергетики  Олексій Оржельпредставляючи концепцію Зеленого енергетичного переходу України.

За його словами, до 2050 року частка відновлюваних джерел повинна скласти близько 70%.

"У нас є різні сценарії розвитку. Але цей розвиток повинен бути економічно обґрунтованим. Споживач повинен платити справедливу ціну за екологічну енергію", - сказав міністр.

Міністр також зазначив, що нова концепція передбачає, що до 2050 року частка атомної генерації скоротитися до 20-25%, а вугільної - буде повністю заміщена.

"Ми не чекаємо зростання споживання електроенергії в найближчі роки, з оглядкою на енергоефективність", - сказав Оржель.

Крім того міністр озвучив плани про повну інтеграцію в європейську енергосистему, як газову, так і електричну, а також про діджиталізаціі енергомережі.

"Частка викидів вуглеводню до 2050 року повинна зменшитися до 14%, а до 2070-му - до 0%", додав Оржель.

Читайте також: В нашій енергетиці залишилися держава і олігархи. Інтерв'ю з главою Укренерго

  • Всього в Україні зелені електростанції (вітрові, сонячні і т.д.) виробляють до 2% електроенергії, споживаної в країні. Загальна потужність відновлюваної електроенергії в Україні збільшилася за 2019 рік у три рази - до 6,8 ГВт. Крім того за минулий рік було інвестовано 3,7 млрд євро в рекордні 4500 МВт потужностей відновлюваної електроенергетики. У 2019 Україна увійшла в топ-10 рейтингу інвестицій в "зелену" енергетику.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини