Як змінилися доходи українців через карантин. Дослідження Info Sapiens

60% працюючих українців говорять про фінансові втрати, пов'язані з епідемією коронавірусу. Про це свідчать дані агентства Info Sapiens.
Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе
Зокрема, 38% дорослих українців відзначили скорочення регулярного доходу сім'ї під час карантину, 16% - повну втрату доходу, 14% втратили роботу, 10% говорять про фінансові збитки (наприклад, через здачу квитків).
Для збільшення натисніть на картинку
74% з тих, хто до карантину працював або навчався, продовжують це робити очно або дистанційно. Серед тих, хто працювали до карантину, тільки 46% отримають заробіток за березень у повному обсязі, 34% - в меншому обсязі, ніж очікувалося до карантину, 10% втратили роботу через карантин.
Для збільшення натисніть на картинку
Серед тих, хто отримає зарплату повністю, більше працюють у державному секторі (61%), ніж у приватному (40%). Така різниця відповідає і різниці в зайнятості під час карантину: 55% працюючих у держсекторі продовжують відвідувати місце роботи, тоді як у приватному секторі таких 41%.
Для збільшення натисніть на картинку
Серед тих, хто втратив роботу або частину доходу внаслідок карантину, 45% стверджують, що їм вистачить грошей лише на березень або вже не вистачає, 34% - на березень і квітень і тільки 16% - що на три і більше місяців.
Для збільшення натисніть на картинку
У цій ситуації 77% українців намагаються економити і тільки 12% - витрачають більше (наприклад, на запаси або великі покупки), так як вважають, що товари знеціняться або зникнуть із магазинів.
Читайте також: Держпідтримка при карантині: за що жити, коли закінчаться гроші
- За оцінками ТПП, кількість безробітних в Україні в період карантину фактично збільшилася на 0,5-0,7 млн до 2,0-2,2 млн осіб.
- Екс-міністр економіки Тимофій Милованов вважає, що через карантин в Україні без роботи можуть залишитися 170 000-500 000 осіб.
- 29 березня на позачерговому засіданні Кабінет міністрів спростив отримання допомоги з безробіття на період карантину.
Читайте також: Криза торкнеться кожного - пора на роботу. 10 думок бізнесу про продовження карантину
Комментарі