RU

Як Зеленський змусив Криклія "купити" три дизеля і 90 вагонів у КВБЗ: відео

06.03.2020, 16:34
Як Зеленський змусив Криклія
Владислав Криклій (Фото: прес-служба Кабміну)

Міністр інфраструктури Владислав Криклій погодився з пропозицією президента Володимира Зеленського закупити у Крюківського вагонобудівного заводу (КВБЗ) три дизель-поїзди і 90 пасажирських вагонів для Укрзалізниці (УЗ). Про це він повідомив під час візиту на завод разом із президентом.

Криклій під час прес-конференції сказав, що в 2020 році планується закупити у КВБЗ три дизель-поїзди і до 100 пасажирських вагонів, але фінансовий план УЗ ще не фіналізовано.

Зеленський попросив міністра назвати конкретні цифри. "Пане міністре, я хотів би, щоб ми просто сказали, що дійсно замовимо три дизель-поїзди і 100 пасажирських вагонів. Не до 100, а щоб ми конкретно сказали - 100", - сказав президент.

Криклій спробував заперечити: "Можна трохи менше - 80?" Він послався на фінплан, в якому нібито йдеться про 80-90 вагонів.

"Ні, 80-90 не підходить, давайте тоді 90", - сказав президент. І міністр погодився з цією цифрою.

Читайте також: Глава КВБЗ Зеленському: "Збережіть те, що ще залишилося в країні"

  • Напередодні, 5 березня, Зеленський, перебуваючи з робочим візитом у Полтавській області, викликав туди міністра Криклія, щоб обговорити ситуацію з контрактами Укрзалізниці та Крюківського заводу.
  • У липні 2019 року КВБЗ подав позов проти Укрзалізниці на 1,4 млрд грн. Завод звинуватив УЗ в порушенні чотирьох договорів на поставку 54 пасажирських вагонів, а також у тому, що компанія не розрахувалася за 11 вагонів, отриманих у грудні 2018 і січні 2019 року. В УЗ у відповідь на позов заявили, що кількість вагонів, які купує компанія, визначається її фінпланом.
  • У листопаді 2019-го на КВБЗ повідомили, що УЗ не планує купувати у них вагони в 2020 році. Тоді ж Мінінфраструктури та УЗ обговорили перспективу купівлі нових пасажирських поїздів у компанії Hyundai.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини