RU

Як українці ставляться до ринку землі – нові дані

12.11.2020, 19:30
Як українці ставляться до ринку землі – нові дані - Фото
Ілюстративне фото землі (Фото: pixabay.com)

69,2% українців побоюються, що олігархи викуплять усю сільськогосподарську землю після запуску ринку землі. Такі результати  показало опитування, проведене 14-19 серпня Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Кучеріва.

43% респондентів вважають, що земля взагалі не може бути об'єктом купівлі-продажу. Також 61,3% опитаних українців погодилися з тезою про те, що с/г землю не можна продавати, тому що вона – цінність українського народу.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Головним чином проти ринку землі висловлювалися виборці партій "ОПЗЖ" (61%) і "Батьківщина" (64%). За віковою категорією найбільш категоричними до відкриття ринку землі виявилися люди у віці 60+. Серед них проти ринку землі виступили 57,1% опитаних.

"Спостерігається певна тенденція: чим старший респондент, тим більш скептичною є його думка про необхідність відкриття ринку землі", – зазначають у фонді.

57% опитаних переконані, що після відкриття ринку землі людей змусять продати свою землю за копійки. Також 54% не вірять, що селяни-пенсіонери отримають гідну винагороду за свою землю. Хоча більшість респондентів і виступає проти ринку землі, 58,5% вважають, що її власник повинен мати право її продати.

Проте, 44% українців вважають, що земля може бути об'єктом купівлі-продажу, але їх думки розділилися щодо того, як він повинен бути впроваджений.

19% вважають, що покупцями с/г землі не повинні бути іноземці. 11% вважають, що повинні бути обмеження щодо площі землі, яку купує одна особа або фірма. 9% вважають, що землю можна продавати при встановленні мінімальної ціни. Лише 4% виступають за продаж землі без обмежень.

Опитування проводилося фондом "Демократичні ініціативи" ім. Кучеріва спільно з Центром Разумкова з 14 по 19 серпня 2020 року в усіх регіонах України крім тимчасово окупованих територій. Загалом було опитано 2022 респондента у віці старше 18 років методом інтерв'ю "обличчя до обличчя" за місцем проживання. Теоретична похибка не перевищує 2,3%.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини