Як МФО починають конкурувати з банками p

12.11.2018, 10:00
Як МФО починають конкурувати з банками - Фото

Послуги МФО стають реальною альтернативою нехай і не всім, але багатьом банківським сервісам

На правах реклами

Проста, швидка і зручна процедура видачі мікропозик для багатьох українців стала прийнятною альтернативою банківському сервісу. Які перспективи у подібних послуг?

«Бум» розвитку мікрокредитних компаній в Україні багатьма економістами розглядався скептично. Мікрофінансові організації (МФО) неодноразово піддавалися критиці за низькі кредитні суми і високі відсотки, а їх продуктам було присвоєно усталене кліше «кредити до зарплати». За останній рік ситуація багато в чому змінилася, і послуги МФО стають реальною альтернативою нехай і не всім, але багатьом банківським сервісам.

Висока конкуренція і різноманітність умов кредитування дозволяє практично кожному бажаючому знайти зручну саме для нього пропозицію на ринку МФО. Найвигідніші з них, включаючи пропозиції по безвідсотковому займу для нових клієнтів, зібрані в порівняльній таблиці на фінансовому порталі Maanimo.

За підсумками минулого року мікрокредитні компанії видали українцям кредитів на загальну суму 22 млрд грн. Обсяг ринку зростає з кожним роком, що дає можливість МФО переглядати умови кредитування в бік зменшення процентних ставок і зростання суми позик. Якщо ще 1,5 роки тому максимальна сума кредиту у більшості компаній становила 5 тис. грн., то зараз багато МФО готові надавати своїм клієнтам позики в 15, 20 і навіть 30 тис. грн. Варто відзначити, що максимальна сума для нового клієнта за ставкою 0,01% в день досягає 10 000 гривень.

Збільшення суми дає можливість вирішувати за допомогою мікропозик не просто раптові побутові проблеми, а й більш глобальні завдання. Наприклад, купівля різної техніки, організація свята або ювілею, планування відпустки - це вже набагато більш масштабні завдання, ніж просто «гроші до зарплати».

Як і раніше, однією з головних конкурентних переваг МФО перед банками залишається швидка і зручна процедура видачі кредиту, яка проходить в режимі online всього за кілька кліків, а кошти за 10 хвилин надходять на банківську карту. При цьому мікрокредитні компанії продовжують модернізувати власну систему скорингу (електронний алгоритм перевірки) для якісного і швидкого обслуговування своїх клієнтів.

На сьогоднішній день в Україні зареєстровано кілька сотень мікрокредитних компаній, найбільші і популярні з яких представлені в каталозі МФО .

Тренди розвитку фінансового ринку підштовхують мікрокредитні компанії і далі працювати над розширенням переліку послуг. Серед найбільш очікуваних продуктів, які найближчим часом повинні запустити МФО можна виділити:

- лізингові послуги;

- споживчі кредити;

- кредити під заставу;

- спеціальні кредити на розвиток малого і середнього бізнесу.

Деякими компаніями запуск перерахованих вище продуктів запланований вже в першій половині 2019 року.

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами