RU

Як купити "пільгові" долари Нацбанку?

20.03.2009, 10:22

Для задоволення потреб позичальників - фізичних осіб із погашення заборгованості за валютними кредитами Національний банк України віднедавна проводить цільові валютні аукціони, на яких банки можуть придбати валюту для своїх позичальників за "пільговим" курсом. У п'ятницю, 20 березня, НБУ проведе черговий спеціальний цільовий валютний аукціон, на якому будуть пропонуватися як американські долари, так і євро.

Представники банків-учасників попередніх аукціонів кажуть, що придбати "пільгову" валюту можна виключно на суму місячного платежу (тіло кредиту + нараховані відсотки). Крім того, можна купити валюту на погашення прострочення за кредитом, якщо така у позичальника є. Водночас, "пільговий" курс не поширюється на перспективні виплати (на місяць, квартал вперед, дострокове погашення).

Позичальникам, які хочуть здійснити виплати за кредитом за пільговим курсом, потрібно звернутися у відділення банку, в якому вони обслуговуються. При собі необхідно мати:

- паспорт,
- ідентифікаційний код,
- оригінал кредитного договору,
- суму платежу у гривні (з розрахунку за пільговим курсом; на сьогоднішньому аукціоні - 7,8 грн./$1).

Для зарахування коштів позичальник відкриває спеціальний безкоштовний рахунок. При подачі заявки необхідно внести всю суму гривневого еквіваленту. Сума у гривні не має перевищувати розмір місячного платежу за кредитом (тіло кредиту + нараховані відсотки, а також прострочення, у разі її наявності).

У свою чергу, банки повинні подати реєстр кредитних договорів до 12:00 дня проведення аукціону. Реєстри формуються банками і подаються електронною поштою у територіальне управління НБУ. В Реєстрі обов'язково вказуються прізвище, ім'я і по-батькові фізособи-позичальника, номер і дата договору, дата погашення, сума щомісячного платежу (відсотки і сума основного боргу).

У відповідному Листі НБУ N13-121/1220-3039 зазначається, що формування Реєстру кредитних договорів, згідно яким купується валюта на валютному аукціоні, здійснюється уповноваженим банком за узгодженням з клієнтом. До Реєстру включається інформація тільки за кредитними договорами, які укладені до 15 жовтня 2008 року.

Куплену на аукціоні валюту банки зобов'язані використати виключно за цільовим призначенням протягом п'яти робочих днів з дня зарахування цієї валюти на кореспондентський рахунок уповноваженого банку. Крім того, банки забезпечують продаж пільгової валюти позичальнику за курсом, не більшим, ніж той, за яким вона була куплена банком на аукціоні, плюс 0,2% від суми купівлі (збір на обов'язкове державне пенсійне страхування).

Ринок валюти, банківських металів: добірка новин>>>
Банки і банківські послуги: добірка новин>>>
Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини