Як карантин змінив споживчу поведінку американців. 10 графіків від McKinsey

Коронакриза змінила підхід американців до покупок і проведення часу, до такого висновку прийшла міжнародна консалтингова компанія McKinsey&Company. Вона вивчила споживчу поведінку американців і зміни в умовах пандемії COVID-19. Головне з цього ми публікуємо нижче.
1. Американці віддають все більшу перевагу покупкам онлайн
Карантин і необхідність утримувати соціальну дистанцію змусили споживача змінити основний спосіб покупок. За кілька місяців карантину зросла кількість онлайн-покупок. Тенденція триває, особливо в сфері товарів першої необхідності і домашніх розваг.
Для збільшення натисніть на картинки
2. Онлайн-покупкам віддають перевагу міленіали і люди з високим доходом
Перехід на шопінг онлайн спостерігався у всіх категоріях, але стосувалося це першорядних товарів. Міленіали і люди з високим доходом масово купували через інтернет і другорядні товари. Меншою мірою торкнулося це покоління Х. "Зумери" же в більшості своїй купували через інтернет одяг, домашні розваги і замовляли доставку.
3. Споживачі почали частіше міняти бренди
75% опитаних проявили нову споживчу поведінку через економічний тиск. Відбилося це і на лояльності до брендів: 36% спробували новий бренд, 25% перейшли на новий.
4. Бренди змушені були стати більш доступними
Причини зміни бренду, названі споживачами, залежали від наявності товару і в магазині, і в інтернеті, його зручності і ціни.
5. Гігієна і самообслуговування в пріоритеті
Побоювання за здоров'я і безпеку стали ключовим у питанні споживчої поведінки. У пріоритеті в США безконтактне обслуговування, 79% опитаних віддають перевагу самообслуговуванню.
6. Увага споживача зосереджена на найважливішому
40% американців скоротили свої витрати і будуть продовжувати це робити. Скорочення стосується другорядних речей. При загальному зниженні споживчих витрат зросло бажання витрачати на основні категорії. Приріст витрат на першорядні речі помітний навіть у багатих громадян.
7. Споживачі почали цінувати свої гроші
Урізання витрат торкнулося не тільки незначних товарів. Аналіз активності клієнтів на Amazon показав, що найбільшим попитом користувалися шампуні з низькою ціною (зростання на 2%) і великою масою (зростання на 5%).
8. Американці почали більше готувати вдома і дивитися новини
В умовах карантину американці стали більше часу витрачати на кулінарію, домашні обов'язки і перегляд новин. Різко зросло використання розважальних онлайн-платформ і інвестицій у домашній фітнес.
9. Споживачі не готові до повного повернення до активного життя
73% опитаних ще не наважуються відновити активне соціальне життя. Особливо їх турбує використання громадського транспорту, відвідування спортзалів, великих заходів, і людних місць загалом.
10. Суспільство розділилося на 5 груп споживачів
Компанія виділяє серед американців 5 споживчих груп, кожна з яких по-своєму змінювалася в умовах карантину.
- Заможні: заробляють від 100 000 доларів на рік, налаштовані оптимістично, нечутливі до зміни цін;
- Частково зайняті: відчувають невпевненість і фінансову нестабільність. Витрачають гроші тільки на найнеобхідніше;
- Забезпечені, але стурбовані: в основному споживачі віком 65+. Налаштовані песимістично і висловили найбільшу потребу в питаннях гігієни;
- Ті, хто зводить кінці з кінцями: багато представників меншин і сільського населення. Пандемія сильно вплинула на їхню безпеку і фінансовий стан. Економлять, але купують все необхідне;
- Пенсіонери з передмістя: мають менший дохід, але налаштовані оптимістично. Пандемія практично не вплинула на їхню споживчу поведінку.
Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати
Комментарі