"Я - девелопер". Вавриш прокоментував роль "смотрящєго" Києва

08.10.2019, 15:57
Андрій Вавриш (фото - vavrysh.andrey/Facebook)

Забудовник Андрій Вавриш, співвласник Saga Development, екс-чиновник Київміськдержадміністрації (КМДА) і друг глави Офісу президента, не розуміє, чому його називають новим "смотрящим" за Києвом. Про це він сказав в інтерв'ю Громадському.

"Я займаюся девелоперським бізнесом. Для мене важливо бути професійним у цьому процесі. Це означає розуміти, що твоє втручання з тим чи іншим проектом залишає сліди. Він так чи інакше покращує навколишню атмосферу, розвиває транспортні шляхи або ще щось. Ти повинен розбиратися в тому , як воно працює. І це моя єдина роль у тому, що відбувається в місті", - заявив Вавриш.

За його словами, він дружить із головою Офісу президента Андрієм Богданом близько десяти років. "А що я можу з цим зробити? Це на мене накладає певну відповідальність. Я розумію, що я тепер не можу бути причетним до багатьох речей, які раніше міг собі дозволити", - пояснив вплив цієї дружби на себе Вавриш.

Забудовник також прокоментував свої девелоперські проекти, які стали предметом розслідування Схем.

Зокрема, він стверджує, що не скоював ніяких правопорушень, які могли б стосуватися забудови на Рибальському острові в Києві, і підтверджує свої слова рішенням Верховного Суду.

Журналісти Схем стверджують, що в 2015 році, через два тижні після того, як Вавриша звільнив із КМДА Віталій Кличко, екс-чиновник підписав договір із близькою до себе компанією на розробку детального плану території Рибальського острова, чим дав можливість своїй же компанії забудовувати острів.

Також у журналістів є питання до двох житлових комплексів у центрі Києва на земельних ділянках Генеральної прокуратури (ГПУ) - ЖК Нью-Йорк і ЖК Філадельфія. Частина квартир у ЖК Нью-Йорк повинні були отримати співробітники ГПУ, але замість цього їм надали 17 квартир на північній околиці столиці. Зараз за такою ж схемою збираються будувати будинок Філадельфія на іншій ділянці ГПУ - на території заводу Арсенал у Печерському районі, говорилося в розслідуванні.

Вавриш заявив, що нічого поганого не робить. За його словами, після звільнення з КМДА він зайнявся проектом Нью-Йорк на землі ГПУ за "наведенням" знайомого товариша.

"З'явився один знайомий, який сказав, що є недобудований ще з 2003 року об'єкт. Він, за результатами підписаної інвестиційної угоди, був на території ділянки Генеральної прокуратури. Чесно кажучи, моєю роботою було зайнятися розвитком цієї території і допомогти реалізувати проект. Що я, в принципі, і зробив", - сказав забудовник.

"З приводу іншої земельної ділянки. Було запропоновано надати своє бачення розвитку цієї території. Ми його надали. Я так розумію, що Генеральній прокуратурі сподобалося. Генеральна прокуратура забере свої квартири в цьому будинку" - додав він.

Він стверджує, що його компанія розрахувалася з ГПУ наперед, а квартир її співробітникам "в поганих місцях" не давала.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников