RU

WikiLeaks: Міллеру не подобалося, що газову ціну Дубина узгоджував з Ющенком

26.08.2011, 16:44
WikiLeaks: Міллеру не подобалося, що газову ціну Дубина узгоджував з Ющенком - Фото
fcc7fd597b6634dedc2c5c452bb40e14.jpg

WikiLeaks: Міллеру не подобалося, що газову ціну Дубина узгоджував з Ющенком

Посол США в Росії Джон Байєрлі після газової кризи з Росією в 2009 році вважав, що альтернативний газопровід, який Росія хотіла прокладати в обхід України, не є виходом. Про це він писав в своїй депеші після підписання скандальних газових угод між Україною і Росією, написаній 18 лютого 2009 року, текст якої наводить WikiLeaks.

"Схоже, що Міллер (голова Газпрому, - ред.) правий, що транзит газу в Європу через Україну буде залишатися проблемою й надалі. Однак рішення Газпрому про альтернативний багатомільярдний газопровід не є відповіддю", - вважає Байєрлі, якого цитує Українська правда.

"Найкращим рішенням є прозора, заснована на комерційних відносинах, газова промисловість", - сказав він і додав, що жодна зі сторін цього поки не має. Він також наводив слова Міллера про те, що, незважаючи на заперечення України, вона "краде газ".

"Міллер дуже пожвавився, коли відповідав на питання посла про газову суперечку з Україною", - написав посол і додав, що навів голові Газпрому слова комісара ЄС про те, що вони не побачили жодних ознак крадіжок з боку України.

"Міллер відповів яросно і яскраво, що ніхто не сумнівається в тому, що Україна крала газ. Часто підвищуючи голос та іноді встаючи з місця, Міллер називав українських лідерів "кримінальним підприємством", а дії України під час кризи "абсолютно нелогічними", - говориться в депеші.

"Міллер також висловив сумніви, що його український колега, голова Нафтогазу Олег Дубина повинен був консультуватися з президентом Віктором Ющенком перед підписанням угоди", - написав посол. При цьому Байєрлі сказав: "Схоже, що Міллер забув, що він також підписав контракт лише після того, як прем'єр Володимир Путін дав йому зелене світло".

"Міллер говорить, що коли він примушував Дубину підписати контракт, який був узгоджений двома сторонами, Дубина сказав йому, що якщо він не узгодить це з Ющенком спочатку, український президент його "знищить", - доповів посол.

Також Байєрлі наводить слова Міллера про те, що Україна знаходиться на межі соціального коллапсу. "Там бандити снують на вулицях, не злодії, але просто молоді безробітні люди, яким потрібні гроші на життя", - наводить слова Міллера про Україну Байєрлі.

Дипломатичні таємниці "WikiLeaks": всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини