RU

Падіння ВВП сповільнилося: Мінекономіки підбило підсумки п'яти місяців

09.07.2020, 13:10
Падіння ВВП сповільнилося: Мінекономіки підбило підсумки п'яти місяців - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Скорочення обсягів ВВП склало 5,9% в січні-травні 2020 року. Про це йдеться в огляді економічної активності, опублікованному Міністерством економіки.

Негативний вплив поширення COVID-19 в світі і дія стримуючих чинників, сформованих в попередніх періодах, стримували розвиток більшості видів економічної діяльності, пояснює міністерство.

Зокрема, за підсумками січня-травня 2020 року скорочення зведеного індексу виробництва товарів і послуг склало 7,1%. У січні-квітні падіння даного показника було зафіксовано на рівні 6,7%, говориться в огляді міністерства.

У травні результати діяльності в більшості галузей економіки демонстрували уповільнення темпів падіння. Це стало результатом послаблення карантинних обмежень. Підтвердженням цієї тенденції є зростання індексу очікувань ділової активності з 29,9 пунктів в квітні до 37 пунктів в травні. Значення індексу нижче 50 пунктів говорить про песимістичні очікування бізнесу, уточнює міністерство.

Послаблення карантинних обмежень сповільнило падіння виробництва в промисловості: до мінус 12,2% в травні, (порівняння з травнем 2019 року), з мінус 16,2% в квітні. Істотне уповільнення падіння зафіксовано в сегменті поставок електроенергії і газу (до мінус 1,9% в травні (р/р), з мінус 7,2% в квітні (р\р), у добувній промисловості (до мінус 8,9% з 11,2% відповідно) і переробній (до мінус 15,6% з мінус 20,2% відповідно).

Основними факторами, що стримують поліпшення ситуації в промисловості, мінекономіки називає: обмежені поставки імпорту, уповільнення інвестиційної активності, висока конкуренція з боку імпорту, нестабільність внутрішніх замовлень, зменшення попиту на електроенергію і нестабільна робота вугільних ТЕС, зупинка на плановий і капітальний ремонт блоків АЕС.

Серед позитивних тенденцій міністерство бачить: послаблення карантинних заходів з 11 травня 2020 року і збільшення внутрішнього попиту на фармацевтичну продукцію.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини