RU

НБУ прогнозує обвал ВВП на 11% у другому кварталі

04.05.2020, 13:36
НБУ прогнозує обвал ВВП на 11% у другому кварталі - Фото
Ілюстративне фото: прес-служба НБУ

ВВП України за підсумками другого кварталу 2020 року скоротиться на 11% порівняно з аналогічним періодом попереднього року. В цілому цього року очікується падіння на 5%. Про це йдеться у щоквартальному інфляційному звіті Національного банку.

В НБУ прогнозують, що найбільше потрясіння економіка зазнає у другому кварталі: у квітні-червні економіка скоротиться на 11% в річному численні, безробіття зросте майже до 12%, а зростання зарплат призупиниться.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У Нацбанку вважають, що падіння і відновлення буде нерівномірним щодо видів діяльності. Найбільше втратять сектор послуг, роздрібна торгівля, транспорт. Після закінчення карантину ці сектори частково відновляться, проте ще будуть страждати через зниження попиту. Туризм і пов'язані з ним авіапослуги повноцінно відновляться лише в 2021 році.

Окремі експортні галузі, зокрема металургія, втратять насамперед від звуження зовнішнього попиту в умовах глобальної економічної кризи. При цьому збережеться високий попит на продукцію сільського господарства. Однак, урожай зернових очікується в 2020-му менше через погіршення погодних умов.

До кінця року в НБУ прогнозують прискорення інфляції до 6%.  "Це досить помірний рівень зростання споживчих цін для української економіки. НБУ хоче, щоб інфляція була в межах цільового діапазону 5% ± 1 ст. п.", - відзначають у Нацбанку.

В 2020-2022 роках Нацбанк очікує інфляцію на рівні 5-6% і пожвавлення економіки після завершення карантину. За прогнозами НБУ, в 2021 році безробіття повернеться до докризового рівня - 8-9%. Також очікується повне відновлення споживчих настроїв, а зростання приватного споживання в 2021-2022 роках буде на рівні 5-7% на рік.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Читайте російською: ВВП, инфляция, безработица. НБУ опубликовал инфляционный отчет

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини