RU

ВСУ зобов'язав "Нафтогаз" повернути "Росукренерго" спірний газ

24.11.2010, 13:45
ВСУ зобов'язав
e0b31791dee531296752bf3e1edfea0b.jpg

ВСУ зобов'язав "Нафтогаз" повернути "Росукренерго" спірний газ
Верховний Суд України підтвердив рішення Шевченківського районного суду міста Києва і Апеляційного суду, якими була підтверджена правомірність рішення Стокгольмської торгової палати від 8 червня 2010 року, відповідно до якого НАК "Нафтогаз України" зобов'язана повернути компанії "Росукренерго" 12,1 мільярда кубометрів природного газу.

Як повідомляє "Дзеркало тижня", це рішення на засіданні у середу, 24 листопада, прийняла колегія суддів під головуванням Василя Гуменюка.

Нагадаємо, засідання ВСУ з розгляду касаційної скарги, призначене на 10 листопада, не відбулося. Тоді на засідання не з'явилися представники жодної із сторін. Колегія суддів дійшла висновку, що без отримання певних пояснень від учасників і відповідей на питання, що виникли у суду під час підготовки до розгляду справи, розглянути його згідно із законом неможливо.

Раніше Верховна Рада провалила опозиційний проект закону про забезпечення енергетичної безпеки України, яким пропонувалося заборонити використати бюджетні кошти або кредити міжнародних фінансових організацій для розрахунків з компанією "Росукренерго" за рішенням Стокгольмського арбітражного суду.

8 червня Стокгольмський арбітражний трибунал виніс рішення під час тривалої суперечки між компанією "RosUkrEnergo AG" (Швейцарія) і НАК "Нафтогаз України" щодо експропріації "Нафтогазом" у січні 2009 року 11 млрд. куб. м газу, належного "Росукренерго". Суд зобов'язав "Нафтогаз" повернути цей об'єм газу "Росукренерго". Також трибунал постановив, що "Росукренерго" отримає від "Нафтогазу" додатковий об'єм газу в розмірі 1,1 млрд. куб. м газу як неустойку за порушення умов контракту.

Енергетична безпека: добірка новин>>>
"Росукренерго": довідка та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини