RU

Всім не вистачить. Лещенко пояснив, чому не варто розраховувати на безкоштовні 2 га землі

26.05.2021, 14:27
Всім не вистачить. Лещенко пояснив, чому не варто розраховувати на безкоштовні 2 га землі - Фото
Роман Лещенко (Фото Держгеокадастр – Facebook)

Не всі українці можуть розраховувати на отримання передбачених законом двох гектарів землі через те, що "це була маніпуляція". Про це в ефірі телеканалу Дом заявив міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко.

За його словами, коли українцям обіцяли роздати землі, в країні було 52 млн громадян, яким сказали, що у кожного буде по 2 га.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Тільки забули сказати, що у нас землі всього 60 млн га. якщо навіть по 2 га, то це б 100 млн. Але навіть, коли сьогодні в країні 40 млн осіб, це все одно 80 млн га. Це був просто самообман", – заявив міністр.

При цьому, він підкреслив, що це право чиновники використовували для власного збагачення.

"Чиновники, які придумали ці земельні схеми, вони зробили все таким чином, що їхні родичі, пов'язані з ними особи просто акумулювали цю землю через безкоштовну приватизацію", – додав міністр.

Виходячи з реалій, свою ділянку землі отримають не всі громадяни України. При цьому є пріоритетні категорії на отримання двох гектарів, наприклад учасники АТО/ООС. Для цього планується використовувати 750 000 га землі постійного користування, що залишилася на балансі держави. Зараз розглядаються два підходи до цього питання.

"Є сьогодні дві концепції. Концепція перша: паї та роздати ці 2 га учасникам бойових дій та соціальним працівникам, які працювали свого часу в цих державних підприємствах. Друга концепція: ці землі здавати через прозору оренду, а акумульовані фінансові ресурси повертати учасникам АТО/ООС через монетизацію нормативних гектарів, тобто прямою грошовою виплатою", – розповів Лещенко.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини